2009-11-30

I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2009

1. Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali kościół serdecznie dziękujemy za wykonane prace oraz za złożona ofiarę na potrzeby kościoła.

2. W sobotę na godz.9:0 do prac porządkowych w kościele prosimy Parafian z Ostrów z przysiółka Fraszki.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania na powtórne przyjście Pana na końcu czasów oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
Zachęcamy do trzeźwości w tych dniach.

4. W dni powszednie Msze św. roratnie będą celebrowane o godz. 17:00. Przed Msza św. Godzinki ku czci Najświętszej Maryji Panny. Do udziału w roratach zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci, które jeszcze nie maja lampionów otrzymają je jutro po Mszy św.

5. We wtorek planowany jest dla dzieci wyjazd do kina „Helios” na film „Opowieść wigilijna”. Cena biletu 15 zł. Zapisu można dokonać dziś i jutro dokonując wpłaty. Wyjazd nastąpiłby we wtorek spod kościoła o godz. 18:00.

6. W środę po roratach nowenna do Madonny z Puszczy. Kazanie w czasie Mszy św. wygłosi ksiądz wikariusz z Parafii Św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie przygotowującym nas do aktu koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We wtorek o 16:30 spowiedź dla dzieci szkolnych a w czwartek o 16:30 spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej.

8. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych w Ostrowach i w Przyłęku.

9. W sobotę rozpocznie się Triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie ( dawny ZSRR ). Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc misjonarzom.
Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

11. W następną niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Porządek adoracji:
12:00-13:00 Róże Mężczyzn i młodzież
13:00-14:00 Róże Kobiet i dzieci
14:00-15:00 Mieszkańcy Przyłęka i Szydłowca
15:00-16:00 Mieszkańcy Ostrów i Toporowa

12. W tym dniu w Niwiskach o godz. 11:00 zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Mikołaja .

13. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Dom Księży Emerytów w Rzeszowie.

14. Po Mszy św. Wwzakrystii można kupić kalendarze ścienne na rok 2010 w cenie 10 i 5 zł.

15. W tym tygodniu ministranci odwiedza rodziny naszej parafii celem rozprowadzenia Świec Wigilijnych „Caritas”. Wspomóżmy to szlachetne dzieło. Minimalne ofiary za świece : małe-4 zł, duże-10zł.
U ministrantów można dokonać wpłaty dla Pana Czesława Rzeszutka za jego całoroczne prace na cmentarzu- po 20 zł od rodziny.

16. W czasie Adwentu Pan Organista będzie przekazywał każdej rodzinie opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane dla niego z tej okazji są formą podziękowania za jego troskę o śpiew i muzykę kościelną w naszym kościele parafialnym i w kaplicach dojazdowych.

17. Przypominamy, że do piątku można składać słodycze i napoje dla dzieci z Domu Dziecka w Strzyżowie.

18. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

30.11 Poniedziałek; 17:00
1. + Roman Rzeszutek- od córki z rodziną
2. + Roman Rzeszutek – od brata Juliana z żona i dziećmi

01.12 Wtorek; 17:00
1. + Roman Rzeszutek – od chrześniaka Dariusza z Kanady
2. + Roman Rzeszutek – od pracowników UG i GOPS

02.12 Środa; 17:00
1. + Roman Rzeszutek – od rodziny Łogin i Kłak
2. + Stanisław Rzeszutek – od córki Teresy z rodziną

03.12 Czwartek; 17:00
1. + Roman Rzeszutek – od pracowników UG i GOPS
2. + Roman Rzeszutek - od chrześnicy Danuty z rodziną

04.12 Piątek; 17:00
+ Roman Rzeszutek – od rodziny Bujaków i Maziarzów

05.12. Sobota; 17:00
1. + Roman Rzeszutek – od Walerii Kościelnej
2. + Elżbieta Gancarczyk w 30 dzień po śm.

06.12 Niedziela
07:30 + Stefan Zieliński w 17 r. śm. i zmarłych z rodziny