2017-12-03

I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne – I niedziela Adwentu – 03.12.2017 r.
1. Wczoraj prace porządkowe w kościele wykonali: Michalina Rzeszutek, Janina Rzeszutek, Maria Kosiorowska, Kazimiera Rzeszutek, Stanisław Jeł, Kazimiera Rzeszutek. Bóg zapłać za poświęcony czas w trosce o nasze Sanktuarium oraz za złożoną ofiarę w kwocie 120 zł.
Dziękujemy również Paniom: Genowefie Rzeszutek i Teresie Guźda za przygotowanie dekoracji i obrusów na czas Adwentu, a także Panom: Krzysztofowi Strzępka i jego pracownikom za wykonanie bezpłatnie prac na rzecz Parafii.
2. Kolejne sprzątanie kościoła odbędzie się w ostatnim tygodniu przed Świętami.
3. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele diecezjalne.
4. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. roratnich, które będą odprawiane w dni powszedni o godz. 17:00. Prosimy, aby dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przychodziły na roraty z lampionami, a na jutro przyniosły serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz postanowieniami adwentowymi. W czasie tegorocznych rorat przewodzić nam będzie św. Józef, jako Strażnik Skarbów. Przed roratami Godzinki ku czci NMP.
5. W tym tygodniu w sklepach w Ostrowach Tuszowskich zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły spożywczo – gospodarcze na pomoc najuboższym z naszej wioski. Prosimy o wsparcie tej pięknej inicjatywy organizowanej przez Panie z Parafialnego Zespołu Caritas.
6. Od jutra Pan Organista odwiedzi rodziny w Ostrowach Tuszowskich przekazując im opłatki na wigilijny stół. Prosimy o składanie stosownych ofiar za jego posługę w Sanktuarium oraz kaplicach dojazdowych. Rodziny, które zalegają z płatnościami wobec Pana Organisty prosimy o ich uregulowanie. Dotyczy to również Pana Mieczysława Rzeszutka za jego całoroczną troskę o porządek na naszym cmentarzu parafialnym.
7. W środę o godz. 11:00 w Niwiskach zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Mikołaja. W tym dniu do naszego Sanktuarium ok godz. 18:00 przybędzie św. Mikołaj. Na to spotkanie zapraszane są wszystkie grzeczne dzieci z Ostrów Tuszowskich w wieku przedszkolnym i szkolnym.
8. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w Ostrowach o godz. 17:00 połączona z poświęceniem i wręczeniem medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Prosimy, aby dzieci przybyły na Mszę św. razem ze swoimi rodzicami.
9. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- we wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów
- w środę dla kandydatów do bierzmowania z grupy chłopców o godz. 17:00
- w czwartek o 17:00 grupa dziewcząt
- w tym samym dniu o godz. 19:30 spotkanie dla lektorów i ministrantów ze szkół średnich
- w piątek o 19:00 spotkanie KSM
- w sobotę o godz. 10:30 próba scholi

10. Od dzisiaj młodzież KSM-u sprzedawać będzie kartki świąteczne, natomiast od następnej niedzieli także stroiki na święta.
11. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia dobrowolnych ofiar do puszek na ten cel.
12. Od dzisiejszej niedzieli poprzez kolejne będzie możliwość nabycia świec Caritas. Duża po 12 zł, mała po 5 zł celem wsparcia pomocy w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia dzieciom z najuboższych rodzin. Świece można zakupić u ministrantów.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnegoINTENCJE MSZALNE – I Tydzień Adwentu

Poniedziałek 04.12.2017 17:00
1. + Franciszek Trojnacki – od wnuczki Marty z Tadeuszem i od Pawła z Olą
2. + Teofila Guźda (30 dz. śm.) - od córek

Wtorek 05.12 17:00
1. + Tadeusz Rzeszutek – od córki Danuty z rodziną
2. + Franciszek Trojnacki – od Krystyny i Kazimierza Śpiewak

Środa 06.12 17:00
1. + Stefan Zieliński (w rocz. śm.) i zmarli z rodziny
2. + Tadeusz Rzeszutek – od Beaty i Adama Rzeszutek

Czwartek 07.12 I czw m-ca 17:00
1. + Tadeusz Rzeszutek – od swatowej Marii
2. + Franciszek Trojnacki – od Iwony i Stanisława Lis

Piątek 08.12 Niepokalane Poczęcie NMP 17:00
1. + Tadeusz Rzeszutek – od wnuków Klaudii, Karoliny i Kamila
2. + Edward Gancarczyk – od Jana Jabłońskiego i Ryszarda Wrażnia

Sobota 09.12 17:00
1. + Stanisława Magda (3. rocz. śm.)
2. + Tadeusz Rzeszutek – od rodziny Rolów z Chełmka

Niedziela 10.12 II Nd Adwentu
07:30 + Tadeusz Rzeszutek – od przyjaciół Janiny i Eugeniusza Rola z Chełmka
11:00 W intencji Parafian
15:00 + Kazimierz Blicharz – od Adama Blicharz z rodziną

PRZYŁĘK 09:00
+ Czesława Zielińska (roczn. śm.) i + syn Zbigniew

SZYDŁOWIEC 9:00
+ Roman Mazur – od brata Józefa z żoną


Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego na I Diecezjalny Kongres Trzeźwości
KU TRZEŹWOŚCI NARODU
Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu

Drodzy Diecezjanie! Siostry i Bracia w Chrystusie!

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Trzeźwości. Jest to inicjatywa mająca na celu nie tylko przypomnienie istotnych treści związanych z trzeźwością i abstynencją, ale też wprowadzenie w życie głównych wskazań Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w Warszawie br. oraz zmotywowania jak największej liczby osób i grup społecznych do troski o trzeźwość w naszych parafiach i rodzinach.

Do troski o trzeźwość wzywa nas Prymas Tysiąclecia – Stefan Kardynał Wyszyński, który nauczał: „Przeciwko tej fali zła trzeba budować koniecznie nie tylko zapobiegawcze tamy ochronne, ale także wzbudzać silny prąd sprzeciwu. Trzeba wywoływać zdecydowaną wolę życia w trzeźwości. Nasz wysiłek w tym kierunku trzeba wzmóc do tego stopnia, by nie dopuścić do rozkładu rodziny, a następnie sprawić, żeby trzeźwość stała się trwałą cechą naszej osobowości i trwałym składnikiem naszych obyczajów” (Listy Pasterskie Prymasa Polski oraz Episkopatu 1975-1981, Paryż 1988, s.146 – 151).

Diecezjalny Kongres Trzeźwości rozpoczniemy wspólną Eucharystią o godz. 9.00
w Kościele pw. św. Rocha w Rzeszowie – Słocinie, której będzie przewodniczył
Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Zapraszam zatroskanych o sprawy trzeźwości do udziału w tym wydarzeniu,
a wszystkich diecezjan proszę o wytrwałą modlitwę w intencji trzeźwości naszego narodu.

Z pasterskim błogosławieństwem
+Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski