2009-08-16

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.09.2009.

1. Serdeczne podziękowania składamy paniom i panom, którzy w piątek z wielkim zaangażowaniem sprzątali kościół i jego obejście przed odpustem a także za ofiarę złożoną na kwiaty.

2. W sobotę na godz.9:00 do sprzątania kościoła prosimy Parafian z Ostrów z kolejnych pięciu domów.

3. Dziękujemy Paniom i Panom z numerów od 67 do 97 za wykonanie prac porządkowych na dróżkach różańcowych i na parkingu. Przy tych pracach było zaangażowanych 15 osób.

4. Słowa wdzięczności kierujemy do tych Parafian, którzy przyczynili się do przygotowania wspaniałej uroczystości odpustowej: Panom Strażakom, Pani Genowefie Czachor Rzeszutek, Pani Teresie Guźda, Panu Czesławowi Rzeszutek, Panu organiście i Scholi, Pani Bożenie Gaweł, Panu Adamowi Boroń, Panu Karolowi Kudej, Paniom z każdej wioski, które przygotowywały wieńce dożynkowe i dary ołtarza, ministrantom i lektorom. Wszystkim stokrotne Bóg zapłać.

5. Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 8:00 rano. W środę nowenna do Madonny z Puszczy.

6. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone będą na prace przy nowej plebanii. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

Inicjatywa Parafian:
Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na protezę dla Roberta Korba z Malinia. Jest synem Zdzisława Korba pochodzącym z sąsiedniej wioski Kosowy.
Robert stracił prawą rękę w wyniku choroby nowotworowej - nie może przez to pracować na utrzymanie swojej rodziny. Proteza umożliwiałaby mu normalne życie i powrót do pracy. Proteza kosztuje 60 tys. - dotychczas udało się uzbierać 20 tys.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
Liczy się każdy grosz. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

17.08 PONIEDZIAŁEK; 08:00
1) + Jan Rzeszutek – greg.
2) + Stanisław Rzeszutek w r. śm., jego rodzice Jan
i Agnieszka – od córki Urszuli z mężem

18.08 WTOREK; 08:00

19.08 ŚRODA; 08:00
1) + Jan Rzeszutek – greg.
2) + Damian Żelazo w 1 r. śm.

20.08 CZWARTEK; 08:00

21.08 PIĄTEK; 08:00

22.08 SOBOTA
08:00 + Jan Rzeszutek – greg.
14:00 ślub: Katarzyna Strychalska – Grzegorz Siuzdak

23.08 NIEDZIELA
07:30 + Jan Rzeszutek – greg.
11:00 za Parafian