2009-08-09

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.08.2009.

1. Paniom i Panom sprzątającym wczoraj kościół serdecznie dziękujemy za włożony trud w te prace, zakupienie kwiatów i przyozdobienie nimi ołtarzy.

2. W czwartek na godz. 9:00 do sprzątania kościoła i terenu wokół niego prosimy Parafian z Ostrów Tusz. kolejnych dziesięciu domów. Prosimy nie kupować kwiatów.

3. Powoli dobiegają końca prace we wnętrz nowej plebanii. Wyrażamy naszą wielką wdzięczność Panom: Michałowi Strzępka i jego synom Krzysztofowi i Tomaszowi oraz Tomaszowi Miroś z Przyłęka za to, że bezpłatnie wykonali wiele prac związanych z elektryką oraz tynkarskich i budowlanych. Pan Michał Strzępka nieodpłatnie pracował 26 dni. Bóg zapłać za życzliwość, fachową pomoc i doradę.

4. Dziękujemy również Panom Gustawowi i Dariuszowi Rzeszutek z Ostrów za pomoc w pracach na rzecz parafii.

5. W czwartek do prac porządkowych przy figurze Matki Bożej i na parkingu prosimy Parafian z Ostrów z numerów od 67 do 97. Prace rozpoczną się o godz. 9:00. Prosimy zabrać ze sobą motyki, grabie, kosze do wynoszenia śmieci. Będzie również potrzebna kosiarka i podkaszarka.

6. Zbliżają się nasze uroczystości odpustowe. Zadbajmy o porządek na cmentarzu. Prosimy aby wszystkie prace porządkowe na cmentarzu wykonać na początku tygodnia. Postarajmy się również o to aby wykosić rowy przy naszych posesjach. Pomóżmy w tych pracach tym, którzy są starsi i samotni.
Pan Wójt prosi także aby wyczyścić rowy od cmentarza w stronę Toporowa, gdzie ma być budowany nowy odcinek drogi asfaltowej.

7. Msze św. w tym tygodniu będą celebrowane od poniedziałku do czwartku o godz. 8:00. W środę nowenna do Madonny z Puszczy.

8. W piątek Msza św. odprawiona będzie o godz. 18:00, a po niej udamy się w procesji na cmentarz, gdzie będziemy modlić się za zmarłych.

9. W piątek od godz. 17:00 spowiedź przed odpustem. Prosimy, aby przystąpić do tego sakramentu i w stanie łaski uświęcającej przeżywać uroczystości odpustowe.

10. W piątek uroczystości odpustowe w Weryni ku czci Św. Maksymiliana Kolbego. Suma odpustowa o godz. 18:00.

11. W sobotę Uroczystość Odpustowa w kościele parafialnym.
Porządek Mszy św. w tym dniu:
7:30 – Ostrowy Tuszowskie
9:00 – Przyłęk i Szydłowiec
11:00 - Uroczysta Suma, której przewodniczył będzie nasz Dostojny Gość – Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Górny.
W czasie Mszy św. poświęcone zostaną odnowione ołtarze, polichromia, obraz Madonny z Puszczy, nowe witraże jak również wieńce dożynkowe, owoce, zioła i kwiaty. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o jak najliczniejsze uczestnictwo w tych uroczystościach. Prosimy aby w czasie procesji eucharystycznej uczestniczyły wszystkie obrazy, feretrony, figury i chorągwie niesione przez dzieci, młodzież i dorosłych.

12. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
w poniedziałek Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika
we wtorek – Św. Klarę dziewicę
w piątek Św. Maksymiliana Kolbego – kapłana i męczennika

13. W przyszłą niedzielę na sumie chrzest dzieci. Zapisu do chrztu można dokonać bezpośrednio po porannej Mszy św.

14. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na prace na nowej plebanii.

15. W przyszłą niedzielę od godz. 16:00 rozpocznie się Festiwal Rodzinny na boisku szkolnym przy SP w Ostrowach Tuszowskich organizowany przez Stowarzyszenie „ Ostrowy”. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców a wieczorem „ potańcówkę” dla dorosłych.

10.08 PONIEDZIAŁEK; 08:00
1) + Jan Rzeszutek – greg.
2) w 20 rocz. ślubu pewnych małżonków z prośbą o Bożą opiekę na dalsze lata wspólnego życia

11.08 WTOREK; 08:00
2) + Stefan Wrażeń – od Koła Gospodyń Wiejskich
w Przyłęku

12.08 ŚRODA; 8:00
2) + Roman Gancarczyk w 8 rocz. śm., Karolina Koba

13.08 CZWARTEK; 08:00
2) + Stanisław Rzeszutek w 30 dz. po śm. – od żony

14.08 PIĄTEK; 18:00
1) + Jan Rzeszutek – greg.
2) + Antonina Łagowska w rocz. śm.

15.08 SOBOTA
Ur. Wniebowzięcia NMP – odpust
07:30 w 1 rocz. ślubu Agnieszki i Jaromira
z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalszą opiekę Madonny z Puszczy na dalsze lata wspólnego życia
11:00:
1) za Parafian
2) + Jan Rzeszutek – greg.

16.08 NIEDZIELA
07:30 + Jan Rzeszutek – greg.
11:00 w 40 rocz. urodzin Krzysztofa z prośbą o zdrowie
i potrzebne łaski na każdy dzień - od żony i dzieci