2009-06-21

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21. 06. 2009.

1. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali kościół za włożony trud, zakupienie kwiatów, udekorowanie nimi naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.

2. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy Parafian z Ostrów z kolejnych pięciu rodzin.

3. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na spłatę długu za gabloty na wota.

4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00. W środę nowenna do Madonny z Puszczy. W tym tygodniu przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. Informujemy, że został zamówiony nowy żyrandol do nawy głównej w naszym kościele. Jego fundatorem jest Pan Leon Łagowski z Ostrów. Ma on zostać wykonany na nasz odpust parafialny. Odnowione zostaną również stare żyrandole w nawie głównej i przy bocznych ołtarzach. Ofiary z następnej niedzieli i następnych miesięcy przeznaczone będą na ten cel.

6. Od następnej niedzieli poprzez cały okres wakacji nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz.17:00. W okresie wakacji Msze św. w Przyłęku będą odprawiane tylko w niedziele o godz. 9:00.

7. Tradycyjnie 4 sierpnia z Rzeszowa na Jasną Górę wyruszy 32 Piesza Pielgrzymka. Chętni do pielgrzymowania w grupie Św. Brata Alberta mogą dokonać zapisu w kancelarii parafialnej. Kosz pielgrzymki – 90 zł.

8. Nadal jest do sprzedania 5 działek budowlanych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży działek są wykorzystywane na prace przy nowej plebanii. Kiedyś po wykończeniu nowej plebanii stary budynek zostanie przeniesiony do Muzeum kultury Ludowej - Skansenu w Kolbuszowej, na co wyraził zgodę Konserwator Zabytków, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie oraz Rada Parafialna.

INTENCJE MSZALNE

Msze św. greg. za śp. Zofię Rzeszutek od poniedziałku do soboty będą celebrowane poza parafią.

22.06 PONIEDZIAŁEK; 18:00
+ Jan Rzeszutek od córki Teresy

23.06 WTOREK; 18:00
+ Janina Gancarczyk, jej rodzice Maria i Walenty

24.06 ŚRODA; 18:00
+ Franciszek i Helena Babiarz

25.06 CZWARTEK; 18:00
+ Adam Kusik, Jan Świst, Waleria żona, zmarłych z całej rodziny

26.06 PIĄTEK; 18:00
+ Jan Krzemiński – z okazji imienin

27.06 SOBOTA; 18:00
+ Jan Tylutki – z okazji imienin

28.06 NIEDZIELA
07:30 + Jan Rzeszutek – z Róży Edwarda Rzeszutka
11:00 + Zofia Rzeszutek – greg.