2017-11-26

XXXIV Tydz Zwykły - Chrystusa Króla

Ogłoszenia Parafialne XXXIV Tydzień Zwykły 26.11.2017 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Prace porządkowe w dniu wczorajszym w naszym kościele wykonali: Marta Jachyra, Bogusława Kuna, Mieczysław Babiarz, Renata Mazur, Elżbieta Lubera i Jakub Lubera. Bóg zapłać za troskę o Sanktuarium oraz złożoną ofiarę w kwocie 100 zł.
2. W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła prosimy pięć kolejnych rodzin.
3. Dzisiejszą Uroczystością Chrystusa Króla kończymy rok liturgiczny. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odnowieniem Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00. Do czwartku po każdej Mszy św. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
5. W środę zapraszamy wszystkich do udziału w nowennie ku czi Madonny z Puszczy. Przypominamy o kierowaniu na to nabożeństwo pisanych na kartkach swoich próśb i podziękowań.
6. W czwartek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.
7. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Nie odkładać spowiedzi na piątek!
8. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych w parafii z posługą sakramentalną. W Przyłęku spowiedź w piątek rozpocznie się o 15:00 a o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. w tym dniu spotkanie KSM-u.
9. Próba scholi w sobotę o godz. 10:30.
10. W tym tygodniu ministranci odwiedzą wszystkie rodziny w Parafii celem zebrania ofiar dla Pana Mieczysława Rzeszutka – po 30 zł od rodziny, jako wynagrodzenie za całoroczną troskę o porządek na naszym cmentarzu parafialnym. Prosimy o ofiarność na ten cel. U ministrantów będzie można także nabyć świece „Caritas” na wigilijny stół. Małe świece po 5 zł, duże po 12 zł. Stare świece zapalmy w tych dniach na grobach swoich najbliższych.
Przez zakup świec wspieramy coroczną akcję „Wigilijne dzieło pomocy najuboższym”, która jest organizowana przez Caritas.
11. Od następnej niedzieli rozpocznie się czas Adwentu, który ma na celu nie tylko przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, ale również ukierunkowuje nas ku powtórnemu przyjściu Chrystusa na końcu czasów. Jest to okres pobożnego i radosnego oczekiwania.
Od I niedzieli Adwentu, poprzez następne, młodzież z parafialnego KSM-u sprzedawać będzie kartki świąteczne na Boże Narodzenie. Dochód ze sprzedaży tych kartek przeznaczony jest na wsparcie działalności KSM-u w naszej parafii.
12. W następną niedzielę, po sumie, zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu ofiarowana będzie na cele diecezjalne.
13. Składamy podziękowania wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na prace remontowo-konserwatorskie zabytkowych organów. Zebrano łącznie 2209 zł. Bóg zapłać!
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy najnowszy numer „Niedzieli” w którym znajdziemy artykuł o naszym Sanktuarium.
15. Na zbliżające się Roraty prosimy aby dzieci przedszkolne i szkolne przygotowały razem ze swoimi rodzicami lampiony oraz serduszka na których wypiszą swoje imiona i nazwiska oraz postanowienia adwentowe.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXXIV Tydzień Zwykły