2017-11-12

XXXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne - XXXII Niedziela Zwykła
1. W piątek zmarła, przeżywszy 70 lat, nasza parafianka z Ostrów Tuszowskich, śp. Apolonia Rzeszutek. Msza św. pogrzebowa w jej intencji zostanie odprawiona jutro o godz. 13:00.
2. W sobotę prace porządkowe w kościele wykonali: Małgorzata Łącz, Maria Tyniec, Zbigniew Łącz, Agnieszka Kościelna, Leszek Kościelny, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Parys i Roman Róg. Bóg zapłać za wykonane prace, poświęcony czas, oraz złożoną ofiarę w kwocie 170 zł.
W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 rodzin z Ostrów Tuszowskich, od początku numeracji.
3. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc prześladowanym braciom w wierze w Syrii.
4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00. Po Mszy św. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
5. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek św. Męczenników Polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
- w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Patronki naszej Diecezji.
6. W środę po Mszy św. nowenna do Madonny z Puszczy, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy o kierowanie na to nabożeństwo pisanych na kartkach próśb i podziękowań.
7. W czwartek po Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II i oddanie czci Jego relikwiom.
8. Informujemy, że w dn. od 1 do 30 grudnia w kaplicy Ojców Kombonianów w Krakowie będą odprawiane Msze św. gregoriańskie z intencji pogrzebowych za śp. Teofilę Guźda.
9. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w środę o 17:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
- w czwartek o 17:00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów, o 19:30 dla lektorów i ministrantów ze szkół średnich.
- w piątek Msza św. i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
- w sobotę o 10:30 próba scholi.

10. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na prowadzone prace remontowo-konserwatorskie, jak również na rozbudowę o 5 głosów zabytkowych organów z naszego Sanktuarium. Prosimy o ofiarność na ten cel. Przypominamy, że można również wpłacać ofiary na konto parafialne, zaznaczając przy wpłacie „na cele kultu religijnego”. Bliższe informacje o tych wpłatach są podane na stronie internetowej. Liczymy również na finansowe wsparcie ze strony tych, którzy przebywają za granicą.
11. Przyszła niedziela obchodzona będzie w całym Kościele jako I Światowy Dzień Ubogich. „Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą” - te słowa św. Jana, niech będą dla nas zachętą do uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy znajdują się w biedzie materialnej i duchowej.
12. Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” zaprasza na premierę mieleckiego filmu „Ojciec i Syn” i spotkanie z szefem TVP Info, Tadeuszem Płużańskim, które odbędzie się jutro o godz. 18:00 w Domu Kultury w Mielcu. Film jest opowieścią o Żołnierzach Niezłomnych, w którym zawarte jest wiele wątków o Ostrowach Tuszowskich. Szczegóły na plakacie.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
14. Urząd Gminy w Cmolasie przypomina o konieczności wymiany dowodów osobistych dla których upływa lub upłynął termin ważności. Wnioski o wydanie nowego dokumentu można składać przez internet za pośrednictwem „profilu zaufanego ePUAP”. Szczegółowe informacje w Urzędzie Gminy.
15. ZAWIADOMIENIE – 18 listopada 2017 r. na terenie miejscowości Toporów oraz Ostrowy Tuszowskie odbędzie się szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie psów jest obowiązkowe i podlegają mu wszystkie psy powyżej 3. miesiąca życia. Obowiązek poddania psa szczepieniu spoczywa na jego właścicielu. Koszt szczepienia 25 zł. Szczepienie odbywać się będzie od godz 8:30 (Toporów k. Sołtysa) a potem od 9:00 w kolejnych punktach w Ostrowach Tuszowskich (Kościół – 9:00, koło nr 167 – 9:20, przystanek PKS Zagrody – 10:00, świetlica – 10:30, Bar – 11:30, Ośrodek Zdrowia – 12:00)

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXXII Tydzień Zwykły