2017-10-29

XXX Niedziela Zwykła - Rocznica poświęcenia własnego kościoła.

Ogłoszenia Parafialne XXX Niedziela Zwykła 29.10.2017 r.

1. Składka z ubiegłej niedzieli na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z Weryni wyniosła 6022 zł i 15 gr. Bóg zapłać za szlachetną, chrześcijańską postawę.

2. W dniu wczorajszym prace porządkowe przy kościele wykonali: Joanna Cyran, Julia Cyran, Anna Cyran, Zdzisław Gacek, Justyna Stobierska, Teresa Siuzdak, Eugeniusz Babiarz, Stanisław Wilk, Grażyna Partyka. Dziekujemy za zakupienie kwiatów, wykonane prace i złożoną ofiarę 50 zł na rzecz Sanktuarium.
3. W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Toporowa, z numerów od 1 do połowy numeracji. Prosimy nie kupować kwiatów.
4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. W poniedziałek modlitwę różańcową poprowadzą Panie z Róży Kazimiery Dudek a we wtorek Panie z Róży Eweliny Nowickiej.
Również w Przyłęku w poniedziałek i wtorek zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17:00. W poniedziałek modlitwę różańcową w Przyłęku poprowadzą dzieci klas 0-3, a we wtorek z klas 4-7 Szkoły Podstawowej. W tych dniach, zarówno w Ostrowach, jak i w Przyłęku pół godziny przed Mszą św. będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi św. Poprzez ten sakrament otrzymujemy możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Do skorzystania w tych dniach z łaski Bożego Miłosierdzia prosimy szczególnie dzieci szkolne i młodzież gimnazjalną.
5. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.
Porządek Mszy św. w tym dniu:
7:30 – Ostrowy Tuszowskiej
9:00 – Przyłęk i Szydłowiec
11:00 – suma w Ostrowach Tuszowskich a po niej nowenna do Madonny z Puszczy,
14:00 Msza św. w kościele parafialnym w Ostrowach. Po Mszy św. procesyjnie udamy się na nasz cmentarz parafialny, gdzie modlitwą różańcową będziemy modlić się za zmarłych tam spoczywających.
Po procesji poświęcenie nowych nagrobków. W tym dniu pamiętajmy także o naszych praprzodkach spoczywających na starym cmentarzu, który znajdował się wokół kościoła. Symbolem pamięci niech będzie zapalenie znicza koło krzyża misyjnego.
6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w kościele parafialnym w Ostrowach:
- o 11:00
a po niej procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych
- o 17:00, a po niej będziemy się modlić za wszystkich zmarłych polecanych
w wypominkach.
7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
8. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych.
9. W sobotę o 17:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z racji I soboty miesiąca.
10. Przez cały listopad po Mszy św. będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach. Przez cały rok w niedziele po Mszy św. o 15:00, natomiast w Przyłęku po Mszy św. o godz 9:00
11. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w piątek po Mszy św. dla młodzieży z KSM
- w sobotę o 10:30 dla scholi
12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 7:30 gościć będziemy w naszym Sanktuarium myśliwych i ich rodziny z Kół Łowieckich z Rejonu Kolbuszowskiego i Mieleckiego na tzw. „Mszy Hubertowskiej”.

13. Po sumie w tym dniu zmiana tajemnic różańcowych.
14. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Rzeszowie.
15. Zachęcamy do kupowania końcowych już egzemplarzy kalendarzy ściennych na 2018 r.
16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Możesz pomóc zmarłym!
Jak i kiedy zyskiwać odpusty za zmarłych?

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
Można zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu) za zmarłych.
Warunki zyskania odpustu zupełnego:
• wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego,
• następnie przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św.,
• pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej,
• odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego.

W listopadzie (przez cały miesiąc) można zyskiwać odpusty za Zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza.
Warunki uzyskania odpustu:
W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, a w pozostałych dniach – cząstkowy.
Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za Zmarłych.
Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXX Tydzień Zwykły

Poniedziałek 30.10.2017
17:00 + Anna Ruman – od Barbary
Przyłęk (17:00) - + Leszek Rzeszutek – od Krystyny i Edwarda Rzeszutek

Wtorek 31.10
17:00 + Anna Ruman – od Marii i Roberta Ruman
Przyłęk (17:00) - + Leszek Rzeszutek – od Beaty i Krzysztofa Kościelnych z rodziną

Środa 01.11 Uroczystość Wszystkich Świętych
7:30 ++ Emilia i Jan Róg, Helena Zielińska, Stanisława i Józef Róg, Maria i Franciszek Zielińscy – od dzieci i wnuków
11:00 W intencji Parafian
14:00 Za zmarłych Kapłanów, Parafian oraz dusze w czyśćcu cierpiące
Przyłęk 9:00 - + Julian Skiba (5 rocz. śm.)
Szydłowiec 9:00 - ++ Franciszek i Stanisława Kłoda, syn Karol

Czwartek 02.11 Wsp. Wiernych Zmarłych