2017-10-22

XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017 r.

1. Serdecznie dziękujemy Panu Kościelnemu Hubertowi oraz Panu Kazimierzowi Focowi za wygrabienie liści wokół kościoła. Prace te wykonali bezinteresownie w miniony czwartek.
2. W sobotę prace porządkowe w kościele a także na placu kościelnym – grabienie liści – wykonali: Kazimierz Foc, Magdalena Mokrzycka, Andrzej Piłat, Danuta Cyran, Grażyna Chamielec, Stanisław Partyka, Ewelina Nowicka, Anastazja Mokrzycka. Bóg zapłać za poświęcony czas, zakupienie kwiatów i przyozdobienie ołtarzy. Bóg zapłać za troskę
o Sanktuarium. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.
3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych prosimy, aby w tym tygodniu uporządkować groby bliskich zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym. Uprzejmie prosimy o wynoszenie śmieci do miejsc na to przeznaczonych.
4. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17:00. W tym tygodniu modlitwie różańcowej będą przewodniczyć:
- w poniedziałek Róża Mariana Czachor
- we wtorek Róża Agnieszki Trojnackiej
- w środę – kandydaci do bierzmowania – grupa dziewcząt
- w czwartek – kandydaci do bierzmowania – grupa chłopców
- w piątek – młodzież z KSM-u
- w sobotę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas.
Uczyńmy wszystko, aby było nas jak najwięcej na wspólnej modlitwie różańcowej. Prośbę tę kierujemy szczególnie do tych, którzy jeszcze nie byli na tym nabożeństwie. „Odmawiajcie różaniec”, to prośba Maryi, która ciągle jest aktualna. Modlitwą tą można wyprosić wiele łask.
5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”.
W ciągu tygodnia będziemy modlić się za misje oraz o nowe powołania do służby misyjnej.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.
Po każdej Mszy św. zbierane będą także dobrowolne ofiary do puszek na pomoc rodzinie z Weryni, która straciła cały dorobek swego życia, a ojciec rodziny stracił życie w wyniku pożaru ich domu. Okażmy ludzkie miłosierdzie i otwartość serc na rzecz tej rodziny.
6. Dzisiaj kończy się czas wsparcia obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”. Nie bądźmy obojętni w sprawach dotyczących ochrony życia poczętych dzieci.
7. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w środę o 17:00 – kandydaci do bierzmowania – grupa dziewcząt
- we czwartek o 17:00 – kandydaci do bierzmowania – grupa chłopców
W tym dniu po Mszy św. w salce parafialnej Państwo z firmy krawieckiej, która szyje stroje komunijne będą oczekiwać na dzieci z klas III celem pobrania miary na stroje. Prosimy aby rodzice przybyli tam razem ze swoimi dziećmi.
- w czwartek na godz 19:30 na spotkanie proszeni są lektorzy i starsi ministranci ze szkoły średniej
- w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u
- w sobotę o 10:30 próba scholi

8. W sobotę w liturgii obchodzić będziemy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
9. Informujemy, że w dniu 4. listopada odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem „Męskie oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej”. Zachęcamy mężczyzn naszej Parafii do pielgrzymowania w tym dniu do duchowej stolicy naszej Ojczyzny.
10. W związku ze zbliżającym się miesiącem pamięci o zmarłych, wyraźmy troskę o naszych bliskich zmarłych nie tylko poprze zakupienie kwiatów i zniczy, ale także naszym modlitewnym wsparciem w formie życia w stanie łaski uświęcającej, aby swoją modlitwą, przyjmowaniem Komunii świętej, dopomagać duszom zmarłych i zyskiwać odpusty za zmarłych z naszych rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
11. Przyszła niedziela obchodzona jest w kościołach konsekrowanych, czyli także w naszym Sanktuarium jako rocznica poświęcenia kościoła własnego. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za to miejsce, które jest znakiem Jego obecności i miejscem naszego uświęcania się w sakramentach świętych.
12. Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawiane wg czasu zimowego (zmiana czasu z soboty na niedzielę).
13. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie Sanktuarium, m.in. remontu organów.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXIX Tydzień Zwykły

Poniedziałek 23.10.2017 17:00
1. + Leszek Rzeszutek – od kuzyna Andrzeja Zielińskiego z rodziną
2. + Stanisław Świst – od rodziny Gacków

Wtorek 24.10 17:00
1. + Leszek Rzeszutek – od kuzynek Filomeny i Urszuli z rodzinami
2. + Stanisław Świst – od rodziny Gulów i Krystyny Salamon z Jagodnika

Środa 25.10 17:00
1. + Leszek Rzeszutek – od Piotra Lubacz
2. + Stanisław Świst – od sąsiadów Krystyny i Jana Posłuszny oraz Janiny Jędrzejowskiej

Czwartek 26.10 17:00
1. + Leszek Rzeszutek – od Marka i Marii Cyran
2. + Stanisław Świst – od siostrzenicy z rodziną

Piątek 27.10 17:00
1. + Leszek Rzeszutek – od siostrzenicy Agaty z mężem
2. + Anna Ruman – od sąsiadów Kudej, Boroń i Rzeszutek

Sobota 28.10 śś. Apost. Szymona i Judy Tadeusza 17:00
1)+ Anna Ruman – od Kazimiery i Czesława Pipała
2) + Tadeusz Rzeszutek – z okazji imienin, od żony z rodziną

Niedziela 29.10
07:30 W 50. rocz. ślubu małżonków, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Madonny z Puszczy na dalsze lata wspólnego życia – od synów z rodzinami
11:00 W intencji Parafian
15:00 W 18. rocz. urodzin Karola, dziękczynna za otrzymane łaski,
z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Madonny z Puszczy – od rodziców, rodziców chrzestnych i rodzeństwa.

PRZYŁĘK 09:00
++ Stanisław i Mariusz Gugała – od rodziny Różańskich