2017-10-15

XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017 r.

1. W dniu wczorajszym prace porządkowe w kościele oraz na jego obejściu wykonali: Marta Fryc, Mieczysław Magda, Katarzyna Gąsior, Józefa Sudoł, Agnieszka Piekarska. Bóg zapłać za troskę o Sanktuarium wyrażoną również w zakupieniu kwiatów i przyozdobienie nimi ołtarzy. W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła prosimy 5 kolejnych rodzin.
2. Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich parafian o liczniejszy udział w nabożeństwach różańcowych. Codziennie dawajmy świadectwo, że kochamy tę modlitwę i że jesteśmy wspólnotą parafialną, gdzie Maryja odbiera w tym Sanktuarium należną Jej cześć.
Msze św. i nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 17:00.
3. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy. Po nabożeństwie różańcowym, oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.
4. We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
5. We środę liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Jest to również patron naszego wikariusza ks. Łukasza Nowosielskiego, którego w tym dniu otoczmy modlitwą o radość z posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej.
6. We czwartek, po Mszy św. odbędzie się spotkanie z ministrantami, lektorami i kandydatami na ministrantów z III klasy SP.
7. W piątek w liturgii wspominać będziemy św. Jana z Kęt, kapłana. Po Mszy św. w tym dniu spotkanie młodzieży KSM-u.
8. W sobotę o godz. 10:30 odbędzie się próba scholi. W tym dniu w liturgii wspominać będziemy bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
9. W tym tygodniu modlitwę różańcową będą prowadzić:
- w poniedziałek Róża Kazimiery Pipała
- we wtorek Róża Barbary Kusik
- w środę Róża Małgorzaty Cyran
- we czwartek Róża Haliny Rzeszutek
- w piątek Róża Józefy Sudoł
- w sobotę Róża Tadeusza Blicharza
Prosimy, aby wszyscy członkowie tych Róż uczestniczyli w danym dniu na nabożeństwie różańcowym.

10. W minionych tygodniach wydarzyły się 2 pożary:
- 6. października w Weryni, gdzie w wyniku tego nieszczęścia rodzina straciła dorobek swojego życia, ponieważ spłonął dom i wszystko co w nim było. Gospodarz tego domu, ratując swoją żonę, która oczekuje narodzin dziecka, oraz dwóch synów, sam uległ głębokim poparzeniom przez co sam stracił swoje życie.
- 9. października w Przyłęku u rodziny Strychalskich spłonęły zabudowania gospodarcze i warsztat stolarski. Rodzina ta na propozycję zorganizowania pomocy materialnej odpowiedziała, że są inni, którzy stracili jeszcze więcej, a mając na uwadze rodzinę z Weryni, zrezygnowała z takiej pomocy.
W związku z tym, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na pomoc rodzinie z Weryni. Wykażmy otwartość serc i wspomóżmy ich materialnie. Ofiary będą zbierane do puszek.

11. Od następnej niedzieli rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom i misjonarkom.
12. Dzisiejsza składka ofiarowana jest na prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowych organach naszego Sanktuarium.
13. Prosimy nadal o składanie swoich podpisów na liście poparcia akcji „Zatrzymaj aborcję”, wpisując wszystkie dane, które są w wyznaczonych rubrykach.
14. Po każdej Mszy św. jest możliwość zakupienia ściennych kalendarzy na 2018 rok, po 4 zł.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy szczególnie „Niedzielę” w które jest artykuł o naszym Sanktuarium.

16. W Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich można zwiedzać wystawę z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Możliwość obejrzenia wystawy w godzinach pracy Centrum. Zapraszamy.

Informacja Wójta Gminy Niwiska
Wójt Gminy Niwiska informuje mieszkańców, że od 1 stycznia 2016 r. w powiecie kolbuszowskim uruchomione zostały trzy punkty bezpłatnej pomocy prawnej. Jeden z nich mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Niwiskach (Dworek Hupki). Zainteresowanych poradami prawnymi, zapraszamy do punktu porad prawnych od poniedziałku do piątku. Informacja o godzinach otwarcia na stronie internetowej Gminy lub tabliczka przy wejściu do Dworku.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXVIII Tydzień Zwykły