2017-10-08

XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2017 r.

1. W sobotę prace porządkowe w kościele oraz na jego obejściu wykonali: Monika Piłat, Zofia Piłat, Urszula Korycińska, Anna Kaczor, Emilia Szczepanek, Barbara Boroń. Bóg zapłać za troskę o nasze Sanktuarium, jak również zakupienie kwiatów i udekorowanie nimi ołtarzy. W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania prosimy 5 kolejnych rodzin.
2. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
3. Dzisiaj o godz. 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich odbędzie się spotkanie Seniorów z Ostrów Tuszowskich i Toporowa, na które zapraszają organizatorzy ze Stowarzyszenia „Ostrowy”. W tym dniu oraz w najbliższych tygodniach, w godzinach urzędowania Centrum, można zobaczyć wystawę poświęconą objawieniom Matki Bożej w Fatimie, do czego zachęcamy wszystkich parafian.
4. Od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. będzie można zakupić kalendarze ścienne na przyszły rok po 4 zł.
5. Na stoliku pod chórem wyłożone są nadal listy, na których można podpisać się podając swoje dane, celem poparcia akcji w obronie życia „Zatrzymaj aborcję”. Na tym stoliku znajdują się również kartki na „wypominki za zmarłych”.
6. Zapraszamy do włączenia się w ciągu tygodnia we wspólną modlitwę różańcową. Msze św. i nabożeństwa różańcowe będą sprawowane o godz. 17:00.
7. We wtorek przypada 40. r. śmierci ks. Dominika Litwińskiego, długoletniego proboszcza tej Parafii.
8. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
- w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych w czasie zaborów.
9. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w środę po Mszy św. dla kandydatów do bierzmowania z grupy chłopców
- w czwartek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy dziewcząt
Młodzież proszona jest aby zabrać Pismo Święte – Nowy Testament.
- sobota - 10:30 próba scholi

10. W piątek po Mszy św. nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione na dróżkach różańcowych, na zakończenie obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.
11. W sobotę odbędzie się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Krasnobrodu, Zamościa i Zwierzyńca. Wyjazd o 6:00 z parkingu koło kościoła. Osoby z Przyłęka proszone są o zgromadzenie się koło Pani Matejkowej o godz. 5:45.
12. W tym tygodniu modlitwie różańcowej będą przewodniczyć:
- w poniedziałek Róża Ryszarda Walczyk
- we wtorek Róża Bożeny Rzeszutek
- w środę kandydaci do bierzmowania – chłopcy
- w czwartek – kandydaci do bierzmowania – dziewczęta
- w piątek młodzież KSM
- w sobotę dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich
13. W przyszłą niedzielę na sumie chrzest dzieci. Zapisu do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.
14. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-konserwatorskie przy organach z miejscowego kościoła.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXVII Tydzień Zwykły

Poniedziałek 09.10.2017 17:00
1. + Czesław Pogoda – od pracowników piekarni „WM-ka” wraz z szefostwem
2. ++ Paweł i Cecylia Skiba, Marian i Paulina Marzec (1 rocz. śm.) oraz Zygmunt Marzec

Wtorek 10.10 17:00
1) + Stanisław Stypa – od Cyranowej i Boroniów z Siedlanki
2) + ks. Dominik Litwiński (40 rocz. śm.)
Przyłęk - 16:00 - + Czesław Pogoda – od koleżanek z pracy Barbary i Natalii

Środa 11.10 17:00
1. + Czesław Pogoda – od kolegów i koleżanek z pracy siostry Stanisławy ze Szkółki Pateraki
2. + Józef Maziarz (kolejna rocz. śm.) - od żony Heleny z córkami i rodzinami

Czwartek 12.10 17:00
1. + Czesław Pogoda – od Renaty i Jerzego Chodór z Rodziną
2. + Janina i Władysław Gancarz, córka Genowefa

Piątek 13.10 17:00
1. + Antoni Rzeszutek (1 rocz. śm.)
2. ++ Genowefa i Mieczysław Lubera, syn Lesław

Sobota 14.10 17:00
1. + Bronisław Sałdyka – od wnuków Danuty i Jarosława Fila
2. + Czesław Pogoda – od zakładu pogrzebowego Smyrski (poza parafią)