2017-10-01

XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2017 r.

1. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom – Joannie i Grzegorzowi za dar kwiatów do przyozdobienia naszego Sanktuarium. Paniom: Renacie Grądzka, Krystynie Wdowiak, Marii Parys, Genowefie Świst oraz Stanisławie Piłat pragniemy podziękować za wykonane prace w kościele i wokół kościoła, oraz za złożoną ofiarę w kwocie 100 zł. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj po sumie procesja różańcowa a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
3. Składka dzisiejsza przeznaczona na cele diecezjalne.
4. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych poprzez cały październik, a szczególnie członków Żywego Różańca, dzieci i młodzież. Dzieci szkolne otrzymają specjalne plansze, na których będą naklejać obrazki związane z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Msze św. i nabożeństwo różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 17:00.
5. W środę w czasie Mszy św. dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy św. w tym dniu odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami, natomiast dzieci w tym czasie będą mieć zajęcia w salce parafialnej.
6. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie z ministrantami, lektorami i kandydatami na ministrantów z klasy III.
7. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży KSM. W sobotę o 10:30 próba scholi.
8. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin.
9. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Jak co miesiąc prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na piątek. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
10. W piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
11. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek św. Aniołów Stróżów,
- w środę św. Franciszka z Asyżu
- w czwartek św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia,
- w sobotę MB Różańcowej.
12. W sobotę cała Polska włącza się w akcję modlitewną „Różaniec do granic”. O godz. 14:00 w wyznaczonych miejscach na granicach naszej Ojczyzny wierni zgromadzą się na wspólną modlitwę różańcową. Zarówno TVP Info jak i TV Trwam będą przekazywać bezpośrednią transmisję z tych wydarzeń. My również włączmy się duchową i modlitewnie w realizowaniu zadania, które poleciła nam Matka Boża 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 100 lat temu w Fatimie: „odmawiajcie różaniec”.
13. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W tym dniu, po każdej Mszy św. zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
14. Prosimy aby nie być obojętnym na obronę życia ludzkiego. Złóżmy swoje podpisy na listach poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Znajdują się one na stoliku pod chórem.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
16. Od następnej niedzieli będzie możliwość zakupu kalendarzy ściennych na 2018 r. po 4 zł.
17. W sobotę dotarła do nas wiadomość od Ojców Bernardynów z Ukrainy, że w Parafii Szepietiwka zostały odprawione Msze św. gregoriańskie: w sierpniu za + Feliksa Maziarz, we wrześniu za + Stanisława Maziarz oraz + Barbarę Chodór.
18. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na Wypominki za zmarłych.
19. Stowarzyszenie "Ostrowy" zaprasza seniorów z Ostrów Tuszowskich i Toporowa na spotkanie z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się w niedzielę, 8. października, o godz. 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE - prowadzący - 2-7.10.2017
poniedziałek 2.10 - Róża p. Kazimiery Dudek
wtorek 3.10 - Róża p. Eweliny Nowickiej
środa 4.10 - klasy III SP
czwartek 5.10 - Róża p. Emila Rzeszutek
piątek 6.10 - Róża p. Teofila Gancarczyk
sobota 7.10 - Ministranci

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXVI Tydzień Zwykły

Poniedziałek 02.10.2017 św. Aniołów Stróżów 17:00
1. + Czesław Pogoda – od Władysława Wrażeń
2. + Irena dudek – od Jacka i Elżbiety Dudek

Wtorek 03.10
17:00 + Józef Kędzior (17 r. śm.)
PRZYŁĘK 16:00 - + Paulina Marzec – od rodziny Paszków

Środa 04.10 św. Franciszka z Asyżu 17:00
1. + Czesław Pogoda – od Krystyny i Zbigniewa Wrażeń z rodziną
2. ++ Bronisława i Edmund Roliński – od siostry Józefy Dąbrowskiej z mężem

Czwartek 05.10 św. Faustyny I czw m-ca 17:00
1. + Czesław Pogoda – od kuzynki Bogusławy
2. + Irena Pleban – od Małgorzaty i Andrzeja Kordyś

Piątek 06.10 I pt m-ca
17:00 + Czesław Flis – od prac. Urzędu Gminy i GOPS w Cmolasie
PRZYŁĘK 16:00 - + Czesław Pogoda – od mamy

Sobota 07.10 NMP Różańcowej I sob m-ca 17:00
1. + Katarzyna Lubach, syn Leszek (kolejne rocz. śm.)
2. + Czesław Pogoda – od kuzynki Krystyny z rodziną (poza parafią)

Niedziela 08.10
07:30 + Czesław Pogoda – od brata Władysława z rodziną