2017-09-24

XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017
1. Bóg zapłać nowożeńcom: Sylwii i Mateuszowi za dar kwiatów do wystroju ołtarzy. W dniu wczorajszym prace porządkowe wykonali: Alicja Pogoda, Krzysztof Rzeszutek, Zofia Chuda, Zofia Tomala, Jolanta Piechota i Genowefa Czachor – Rzeszutek. Dziękujemy za wykazaną troskę o naszą świątynię parafialną, jak również za złożoną ofiarę w kwocie 100 zł. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych przy kościele prosimy 5 kolejnych rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie możliwość włączenia się w inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję” poprzez złożenie swoich podpisów na listach, które wyłożone są pod chórem. Prosimy o wpisywanie pełnych danych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i podpis. Nie bądźmy obojętni na ten problem, ale dajmy świadectwo troski o życie.
3. Przypominamy, że dzisiaj o 16:30 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich odbędzie się zebranie wiejskie.
4. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18:00.
5. W środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Madonny z Puszczy.
6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
- w środę św. Wincentego a Paulo, kapłana
- w czwartek św. Wacława, męczennika
- w piątek liturgiczne święto św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała
- w sobotę św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.
7. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- czwartek 16:30 spotkanie z ministrantami, lektorami i kandydatami na ministrantów z 3 klasy Szkoły Podstawowej.
- próba scholi w sobotę, o godz. 10:30.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Po sumie procesja i nabożeństwo różańcowe, a po nim zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele diecezjalne.
9. Zapewne zauważyliśmy, że szafa organowa i sam instrument zostały przekazane do prac remontowo-konserwatorskich. Prosimy o większą ofiarność na ten cel. Planowane jest poszerzenie szafy organowej i instrumentu o 5 głosów muzycznych, aby spełniały te organy właściwie brzmienie w naszym Sanktuarium. Koszt wykonania i montażu jednego głosu wynosi 25 tysięcy złotych. Czekamy na hojność ludzi dobrej woli, sponsorów, którzy wspomogą finansowo te prace. Sponsorzy tych prac zostaną upamiętnieni specjalnymi tabliczkami na rozbudowanej szafie organowej. Ufamy, że te prace, dzięki wsparciu finansowemu wszystkich rodzin oraz sponsorów zostaną wykonane w najbliższym czasie, a nie będą przekładane na długie lata. Z góry dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
10. W przyszłą niedzielę po procesji różańcowej prosimy zelatorki i zelatorów Róż Różańcowych aby w zakrystii zapoznali się z proponowanymi datami włączenia się członków Róż w nabożeństwa różańcowe w październiku.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
12. Składamy podziękowania wszystkim ofiarodawcom, który w ostatnim czasie złożyli ofiary na Sanktuarium.

Jesteśmy w trakcie prac konserwatorskich zabytkowych organów w naszym Sanktuarium. Darowizny na cele kultu religijnego można odpisać od podatku. Wszystkim Ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie remontu organów. Bóg zapłać!

Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej oddział Cmolas
95 9180 1021 2002 1000 8006 0002
tytuł: dar na cele kultu religijnego

INTENCJE MSZALNE – XXV Tydzień Zwykły