2017-09-10

XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2017

1. Prace porządkowe w kościele w dniu wczorajszym wykonali: Jolanta Magda, Sabina Kędzior, Krystyna Rzeszutek, Stanisława Komaniecka, Grzegorz Smoła, Krystyna Rzeszutek. Bóg zapłać za troskę o nasze Sanktuarium oraz za zakupienie kwiatów i udekorowanie nimi ołtarzy.
2. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem "Maryja wychowawczynią pokoleń". Polecajmy Bogu i Matce Najświętszej rodziców, opiekunów, nauczycieli i katechetów, wspierając ich trud w ukształtowaniu szlachetnych, chrześcijańskich osobowości młodego pokolenia Polaków.
3. Msze św. w dni powszednie będą codziennie o godz. 18:00.
4. Wspomnienia liturgiczne:
- we wtorek wsp. NMP Rzeszowskiej
- w środę wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła,
- w czwartek liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w piątek NMP Bolesnej
- w sobotę wsp. św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
5. W środę zapraszamy do udziału w nowennie ku czci Madonny z Puszczy.
6. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.
7. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i oddanie czci Jego relikwiom.
8. W przyszłą niedzielę na sumie chrzest dzieci. Zapisu do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.
9. W następną niedzielę, w Przyłęku, o godz. 11:00 zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Stanisława Kostki - patrona tej kaplicy i miejscowej społeczności. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi ks. Marcin Dudek - rodak z Ostrów Tuszowskich. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowych organach w naszym Sanktuarium. Po każdej Mszy św. zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Via w Rzeszowie.
10. W następną niedzielę obchodzić będziemy 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
11. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w środę w Przyłęku o 17:00 próba scholi
- w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.
- w sobotę w Ostrowach, o godz. 10:00 w salce parafialnej próba scholi.

12. Na dzień 14. października (sobota), planowana jest wycieczka autokarowa z Parafii do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie, do Zamościa i do Zwierzyńca, w którym planowane jest zwiedzanie kościółka na wodzie oraz Centrum Edukacyjnego Roztoczańskiego Parku Narodowego. Koszt za przejazd od ososby 40 zł. Zapisy będą trwać do końca września. Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni.

INTENCJE MSZALNE – XXIII Tydzień Zwykły

Poniedziałek 11.09.2017 18:00
1. + Antoni Rzeszutek – od rodziny Komanieckich
2. + Antoni Rzeszutek – od Zakładu Pogrzebowego „Słowiak” (poza parafią)