2017-08-27

XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła 27.08.2017
1. W minioną sobotę prace porządkowe w kościele wykonali: Helena Ahamer, Oliwia Gacek, Danuta Gacek, Grzegorz Sobowski, Krystyna Sobowska, Bogusława Sobowska - Rekut, Małgorzata Sobowska. Bóg zapłać za troskę o świątynię wyrażoną poświęconym czasem, włożonym trudem, oraz zakupieniem kwiatów i przystrojeniem ołtarzy.
2. W miniony czwartek w Niemczech zmarł nagle nasz parafianin, śp. Eugeniusz Szczepanek z Ostrów Tuszowskich. Msza św. i obrzędy pogrzebowe zostaną odprawione w czwartek o godz. 13:00.
3. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia i szkody, w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach naszej diecezji organizowana jest pomoc poszkodowanym poprzez zbiórkę dobrowolnych ofiar do puszek na ten cel.
4. Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00 z wyjątkiem środy, ponieważ Msza św. połączona z nowenną do Madonny z Puszczy zostanie odprawiona o godz. 19:00.
5. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
- we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
- w piątek wsp. bł. Bronisławy, dziewicy.
6. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W Przyłęku w piątek od godz. 16:00. Jest to zarazem spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym.
7. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
8. W sobotę zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie z racji I soboty miesiąca.
9. W sobotę od godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. Do ich wykonania prosimy 5 kolejnych rodzin.
10. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na WSD w Rzeszowie.
11. Z dniem 26 sierpnia br. zgodnie z decyzją ks. Biskupa nastąpiła zmiana wikariuszy w Parafii. Ks. Sławomir Piętowski otrzymał przeznaczenie do parafii św. Józefa w Rzeszowie - Staromieściu, a na jego miejsce został nominowany ks. Łukasz Nowosielski, który przychodzi do nas z parafii Gorlice - Glinik. Ks. Sławomirowi serdecznie dziękujemy za posługę duszpasterską, a ks. Łukasza z radością witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Madonny z Puszczy w realizacji posługi kapłańskiej w naszej społeczności parafialnej.
12. Prosimy o lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła. W "Gościu niedzielnym" jako dodatek znajduje się płyta DVD z filmem "Misja".

13. W piątek 1 września, Msza św. i później spotkanie organizacyjne dla KSM-u na rozpoczęcie nowego roku pracy formacyjnej. Zapraszamy młodzież od 14. r. życia do włączenia się w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii.

Ogłoszenie Wójta Gminy Cmolas
Wójt Gminy Cmolas - P. Eugeniusz Galek, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu, ppłk. Mirosław Ciesielski oraz dowódca batalionu Obrony Terytorialnej w Nisku ppłk. Tomasz Poninkiewicz
zapraszają na spotkanie otwarte dla kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2017 r. w Gminnym Domu Kultury w Majdanie Królewskim przy ul. Rzeszowskiej 8.

Intencje Mszalne – 28.08 – 03.09.2017

28.08 – poniedziałek – 18:00
1) + Antoni Rzeszutek – od pracowników Nadleśnictwa Mielec
2) + Antoni Rzeszutek – od pracowników Leśnictwa Pateraki

29.08 – wtorek – 18:00
1) + Antoni Rzesztuek (6 rocz. śm)
2) + Antoni Rzeszutek – od chrzestnego

30.08 – środa – 19:00
1) + Antoni Rzeszutek – od Zarządu firmy syna Józefa „Dom – Eko” z Mielca
2) + Antoni Rzeszutek – od Wiesława Kozioł z rodziną z Trzęsówki

31.08 – czwartek
13:00 + Eugeniusz Szczepanik – w dniu pogrzebu (7. dz po śm.)

1) + Antoni Rzeszutek – od koleżanek córki Krystyny: Teresy i Krystyny
2) + Antoni Rzeszutek – od sąsiadów Piechota

01.09 – piątek - I pt m-ca
18:00 - Dziękczynna za otrzymane łaski w 10. rocz. ślubu Ewy i Piotra Giers z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – int. od mamy

17:00 - + Jan Krzemiński

02.09 – sobota – 18:00 – I sob m-ca
1) + Antoni Rzeszutek – od Władysławy Kusak z rodziną
2) ++ Honorata i Jan Posłuszny (w rocz. śm.) - od wnuczki Marii

03.09 – NIEDZIELA (I nd m-ca)
7:30 + Michał i Maria Kubik
11:00 W intencji Parafian
15:00 ++ Józef Rzeszutek, Maria i Władysław Jachyra, + syn Leopold

PRZYŁĘK – 9:00
++ Bolesław i Maria Wrażeń, Piotr i Maria Dziedzic, oraz ++ z tych rodzin

SZYDŁOWIEC – 9:00
+ Leszek Rzeszutek – od chrześnicy Moniki z rodziną.