2017-08-20

XX Niedziela Zwykła

1. W minionym tygodniu prace porządkowe wykonywali:
- W poniedziałek przed odpustem: Maria Czachor, Katarzyna Czachor, Krystian Czachor, Magdalena Czachor, Klaudia Krakowska, Małgorzata Czachor, Małgorzata Cyran, Michalina Marciniak, Maria Pipała, Bernadetta Kopeć, Bożena Rzeszutek, Janina Rzeszutek. Złożono ofiarę.
- W piątek pracowali: Jędrzejowska Janina, Paulina Bezak, Gizela Bańka, Anna Rzeszutek, Marta Nowak, Paweł Kazan. Złożono ofiarę.
Bóg zapłać za troskę o nasze Sanktuarium.
Złożone ofiary zostały przeznaczone na kwiaty do wystroju kościoła (zarówno z poniedziałku jak i piątku) na uroczystości odpustowe.
Szczególne podziękowania należą się Pani Teresie Guźda za zakupienie kwiatów i piękne udekorowanie nimi naszej świątyni, jak również Pani Genowefie Czachor-Rzeszutek za dbałość o czystość bielizny ołtarzowej i kościelnej.
Raz jeszcze pragniemy podziękować Strażakom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej doniosłej uroczystości - Bóg zapłać.
Dziękujemy także wczorajszym nowożeńcom: Annie i Wojciechowi za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła.

2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowych organach w naszym kościele.

3. Msze św. w dni powszednie celebrowane będą rano o godz. 8:00.
Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio po Mszy św.

4. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek Św. Piusa X - papieża,
- we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej,
- w środę błog. Władysława Findysza, kapłana i męczennika, po Mszy św. w tym dniu nowenna do Madonny z Puszczy, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy,
- w czwartek liturgiczne święto Św. Bartłomieja Apostoła,
- w sobotę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.
O godz. 18:00 w Szydłowcu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa.

5. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

6. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej od godz. 11:00 rozpoczną się uroczystości diecezjalnego dziękczynienia za plony. Prosimy o zorganizowanie i udział w nich delegacji z naszej Parafii wraz z wieńcem dożynkowym.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Paulina Marzec – od Marii i Michała Strzępów.
2. + Paulina Marzec – od Zuzanny Jemioło. (poza parafią)

1. + Stefania Putaj w 7 dzień po śmierci – od dzieci, wnuków i prawnuków.
2. + Paulina Marzec – od Marzeny i Krzysztofa Świątek. (poza parafią)

1. + Damian Żelazo w 9 rocznicę śmierci.
2. + Michał Wit, jego rodzice, Walenty i Rozalia Maziarz, zmarli z rodziny Wit, Maziarz i Pogoda. (poza parafią)

1. + Paulina Marzec – od Janiny Marzec.
2. + Paulina Marzec – od Zbigniewa i Jadwigi Marzec. (poza parafią)

1. + Stefania Kusak w 30 dzień po śmierci – od córki i wnuczek.
2. + Antoni Rzeszutek – od rodziny Boroniów z Mielca. (poza parafią)

26.08 – SOBOTA – 8:00 Uroczystość M.B. Częstochowskiej
1. + Antoni Rzeszutek – od sąsiadów.
2. + Antoni Rzeszutek – od Władysławy Cyran z Mielca.

7:30 W 10 rocznicę ślubu Agnieszki i Janusza Jachyra, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą Bożą pomoc, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy.

+ Bronisława Turkosz.

26.08 – SOBOTA - Uroczystość M.B. Częstochowskiej –
ODPUST – 18:00
W intencji mieszkańców wsi Szydłowiec w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o szczęśliwe urodzaje i błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin.

+ Leszek Rzeszutek – od rodziny Cyranów z Szydłowca.