2017-08-13

XIX Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Strażakom z Ostrów Tuszowskich za wykoszenie trawy koło kaplicy pogrzebowej, rowów i placów pod parkingi.
W miniony czwartek przy porządkowaniu terenu wokół kościoła, na dróżkach Różańcowych pracowali: Gizela Bańka, Wiesława Dudek, Lucyna Magda, Adam Gola, Teresa Rzeszutek, Edward Trojnacki, Małgorzata Cyran, Magdalena Czachor, Maria Kudej, Róża Marciniak, Czesław Pipała, Paweł Kazan, Stanisław Lubera, Janina Rzeszutek, Tomasz Skiba, Marta Stec, Ryszard Gaweł, Monika Kusik, Wanda Magda, Jan Kusik, Anna Flis, Anna Ruman, Stanisław Magda, Edyta Kosiorowska, Józef Cudo, Julian Rzeszutek, Edward Bujak, Sylwester Czachor, Jacek Boroń, Paweł Boroń, Agnieszka Walczyk, Szczepan Nowak, Szymon Nowak, Jan Posłuszny, Łucja Rzeszutek, Justyna Rzeszutek, Jarosław Rzeszutek.
Bóg zapłać za ofiarowanie swego czasu i włożony trud w trosce o piękno i porządek wokół tego szczególnego miejsca, jakim jest nasze Sanktuarium. Szkoda, że nie wszyscy poczuwają się do tej troski.

2. Jutro o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. Prosimy nie kupować kwiatów. Do tych prac proszonych jest 10 kolejnych rodzin.

3. W poniedziałek po Mszy św., która celebrowana będzie o godz. 18:00 udamy się z procesją na cmentarz parafialny, gdzie Miłosierdziu Bożemu polecać będziemy zmarłych tam spoczywających.

4.
We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. w Ostrowach Tusz. o godz. 7:30 i 11:00.
Na Mszy św. o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie ks. dr Łukasz Hendzel - sekretarz ks. biskupa Ordynariusza, zostaną poświęcone wieńce dożynkowe oraz owoce, zioła i kwiaty.
Zapraszamy wszystkich parafian na centralną uroczystość odpustową, czyli na godz. 11:00.

Msza św. w Przyłęku o godz. 9:00.

5. Msze św. w środę, czwartek i piątek zostaną odprawione o godz. 18:00, natomiast w sobotę rano o godz. 8:00.

6. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- w poniedziałek Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,,
- w czwartek Św. Jacka, kapłana.

7. W środę nowenna do Madonny z Puszczy oraz nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.
Nie kupować kwiatów.

9. Jutro od godz. 17:00 spowiedź przed odpustem.
Prosimy o przystąpienie do sakramentu pokuty aby jak najgodniej przeżyć Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.

10. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowych organach w naszym kościele.

11. Informujemy, że z intencji pogrzebowych będą odprawione Msze św. gregoriańskie za śp. + Ryszarda Kozaka we wrześniu, śp. + Mariana Rzeszutka w październiku przez Ojców Kombonianów w Krakowie. Tam również w lipcu zostały odprawione Msze św. za śp. + Krystynę Pietrusiak (13 intencji zamówionych na jej pogrzebie).
Natomiast Msze św. gregoriańskie za: śp. + Feliksa Maziarz, śp. + Barbarę Chodór, śp. + Stanisława Maziarz będą odprawione przez polskich misjonarzy Ojców Bernardynów na Ukrainie. Terminy tych gregorianek zostaną podane po otrzymaniu pisma od misjonarzy.

12. W przyszłą niedzielę na sumie chrzest dzieci. Zapisu do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.

13. Komunikat Wójta Gminy Cmolas.
Działając na podstawie ustawy o utrzymaniu porządku i czystości, Urząd Gminy Cmolas przypomina o obowiązku wykoszenia poboczy, rowów oraz wyczyszczenia chodników przy drogach powiatowych i gminnych. Obowiązek ten dotyczy właścicieli gruntów przylegających do infrastruktury drogowej.

14. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Jan Kozak – od rodziny Magda, Sukiennik i Rzeszutek.
2. O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy dla rodziny Namczyków – od Mariusza i Wiesławy z rodziną.

15.08 – WTOREK –
Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – Odpust
7:30 + Anna Zielińska w rocznicę śmierci, mąż Józef i za zmarłych z całej rodziny
1. Za parafian.
2. + Maria i Józef Dubicki.
3. W 40 rocznicę ślubu Heleny i Stanisława, w podziękowaniu za dotychczas otrzymane łaski, z prośbą o dalszą pomoc Bożą, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – od dzieci z rodzinami.

1. + Paulina Marzec – od rodziny Gnylów z Siedlanki.
2. + Paulina Marzec – od Janiny Wróbel. (poza parafią)

1. + Stanisław Rzeszutek w 11 rocznicę śmierci.
2. + Paulina Marzec – od kolegów Damiana z firmy „Hart-Bud”. (poza parafią)

1. + Paulina Marzec – od Teresy i Ryszarda Jamborskich z mamą.
2. + Paulina Marzec – od siostry Kazimiery z rodziną. (poza parafią)

1. + Marian Rzeszutek w 30 dzień po śmierci – od córki Emilii z rodziną.
2. + Paulina Marzec – od Bańkowskich z dziećmi.
14:00 Ślub Anny Przydział z domu Gancarczyk i Wojciecha Przydział.

11:00 W 40 rocznicę ślubu Janiny i Stanisława Jachyra, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Madonny z Puszczy – od dzieci z rodzinami.

15.08 – WTOREK – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – 9:00
+ Zofia i Stefan Skiba, syn Julian.

+ Anna, Wincenty Rzeszutek, córka Stanisława, mąż Edward.

Mszy św. nie będzie z powodu remontu kaplicy.
+ Leszek Rzeszutek – od kuzyna Janusza Zielińskiego z rodziną. (15.08., zostanie odprawiona poza parafią)
+ Leszek Rzeszutek – od Bogdana i Jana Kędzior z rodziną. (20.08., zostanie odprawiona poza parafią)