2017-07-30

XVII Niedziela Zwykła

1. W minioną sobotę prace porządkowe w kościele wykonali: Genowefa Jachyra, Łukasz Jachyra, Urszula Franuszkiewicz, Anna Franuszkiewicz, Edyta Zuba, Jakub Cudo, Agnieszka Jachyra.
Bóg zapłać za zakupienie kwiatów do udekorowania świątyni i posprzątanie kościoła.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 15-tej przy Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich rozpocznie się Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie „OSTROWY”.

3. Msze św. w dni powszednie celebrowane będą o godz. 18:00.

4. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
- we wtorek św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła,
- w piątek św. Jana Marii Vianneya, kapłana - Patrona proboszczów.

5. Od wtorku rozpocznie się miesiąc sierpień, który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: "Cud nad Wisłą" z 1920 r, Powstanie Warszawskie z 1944 r, Zryw narodowy i powstanie "Solidarności" w 1980 r. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę.
Jest to równocześnie miesiąc abstynencji. Dołóżmy starań, aby zadbać o trzeźwość w rodzinach i całej społeczności parafialnej.

6. W środę zapraszamy wszystkich czcicieli Madonny z Puszczy na wspólną modlitwę w czasie nowenny ku Jej czci.

7. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek i I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Apelujemy do dzieci i młodzieży, aby nie odkładali spowiedzi na piątek
W Przyłęku spowiedź w I-szy piątek od godz. 16:00.

8. W czwartek w Cmolasie rozpoczną się Uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Centralna uroczystość w niedzielę 6. sierpnia o godz. 11:00, której przewodniczył będzie arcybiskup Józef Michalik z Przemyśla.
Program odpustu wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

9. W piątek, 4. sierpnia, wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka z na Jasną Górę.
Naszymi modlitwami wspierajmy pątników w ich pielgrzymim trudzie.

10. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

11. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

12. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Edward Piechota, Stefania Piechota, córka Irena, Piotr i Katarzyna Magda.
2. + Eugeniusz Stypa, zmarli z rodziny Stypów i Wójciaków.

1. W 25 rocznicę ślubu Renaty i Stanisława Grądzkich, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Madonny z Puszczy.
2. + Paulina Marzec – od Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Kosowach. (poza parafią)

2.08 – ŚRODA
8:00 + Stefania Kusak w 7 dzień po śmierci – od córki i wnuczek.
18:00
1. Dziękczynna za otrzymane łaski od Madonny z Puszczy, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla rodziny Haliny i Juliana Jachyra – Cmolassowski z Toronto.
2. + Paulina Marzec – od rodziny Działowskich. (poza parafią)

1. + Ryszard Kozak w 30 dzień po śmierci – od żony i dzieci.
2. + Irena Dudek – od chrześnicy Marii z mężem. (poza parafią)

+ Paulina Marzec – od rodzin Jędrychowskich i Gawrysiów z Tuszymy.

1. + Mieczysław Rzeszutek w 4 rocznicę śmierci.
2. + Paulina Marzec – od córki Małgorzaty z mężem.

7:30 + Paulina Marzec – od córki Bernadetty z mężem i dziećmi.

+ Paulina Marzec – od syna Aleksandra z żoną.

+ Jan Świątek, zmarłych rodziców, teściów i zięcia Marka.

+ Leszek Rzeszutek – od rodziny Skiba z Chorzelowa.