2017-07-23

XVI Niedziela Zwykła

1. Serdecznie podziękowania składamy nowożeńcom: Agacie i Jarosławowi oraz Jolancie i Andrzejowi za ofiarowanie kwiatów do pięknego wystroju świątyni. Paniom: Bronisławie Wolak, Bronisławie Kosiorowskiej, Izabeli Kosiorowskiej, Anecie Magda oraz Panom: Januszowi Paterak i Romanowi Wolak pragniemy podziękować za wykonane prace porządkowe w kościele i za złożoną ofiarę.

2. Dzisiaj po sumie poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz modlitwa za kierowców i podróżujących. Ofiary składane przez kierowców przeznaczone są na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.

3. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane rano o godz. 8:00.
Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio po Mszy św.

4. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek św. Kingi dziewicy,
- we wtorek Święto św. Jakuba Apostoła,
- w środę wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. w tym dniu nowenna do Madonny z Puszczy,
- w sobotę wspomnienie św. Marty.

5. W związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową w kościele parafialnym uprzejmie prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych wiosek wchodzących w skład Parafii przygotowali wieńce dożynkowe na tę uroczystość.

6. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium.
Składne przez Parafię wnioski do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie na szerszy zakres prac nie uzyskały wsparcia finansowego, jak napisano w uzasadnieniu: „ze względu na ograniczone środki finansowe” tego Urzędu. Jedyną przyznaną nam dotacją jest dotacja otrzymana od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na remont organów. Stąd też prace w kościele w tym roku będą skoncentrowane na remoncie organów – częściowo, według zgromadzonych środków.
Jeżeli znajdą się hojni ofiarodawcy prace te mogą być rozszerzone i szybciej wykonane. Liczymy na ofiarność tych, którzy są zamożniejsi.

8. Serdecznie zachęcamy do udziału w 40 Jubileuszowej pielgrzymce z Rzeszowa na Jasną Górę w dniach od 4 do 13 sierpnia 2017 roku w Grupie Świętego Brata Alberta.
Zapisy w parafiach.
W sobotę 29 lipca odbędzie się w parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej po Mszy świętej o godz. 18:00 spotkanie organizacyjne dla wszystkich udających się na pielgrzymkę z Przewodnikiem Grupy Św. Brata Alberta.
Karty zgłoszeniowe można odebrać w kancelarii parafialnej.

9. Kierujemy prośbę o większe zainteresowanie czytelnictwem prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem.
W „Niedzieli” wspomnienie pośmiertne – artykuł o ks. Józefie Żółtku – proboszczu tutejszej parafii.

10. Stowarzyszenie „OSTROWY” zaprasza wszystkich 30 lipca na Piknik Rodzinny w Ostrowach Tuszowskich. W programie: zabawy, loteria, występy zespołów muzycznych oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Start o godz. 15-tej.

11. W dniach od 1 – 30. sierpnia w Krakowie u Ojców Kombonianów odprawiane będą Msze św. gregoriańskie za śp. Barbarę Chodór, z intencji pogrzebowych.

1. O łaskę zdrowia dla mamy Emilii Bajek.
2. O łaskę zdrowia dla mamy Józefy Makara. (poza parafią)

1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stanisławy Niezgoda.
2. Dziękczynna za otrzymaną łaskę zdrowia i za wszystkich, którzy ratowali moje życie – od Piotra Wrębla z Toronto. (poza parafią)

1. Dziękczynna za wszystkich ludzi, których Bóg postawił na drodze mojego życia, o łaskę życia wiecznego dla zmarłych z mojej rodziny – od Piotra Wrębel z rodziną.
2. + Kazimierz Blicharz – od Stanisława i Heleny Opalińskich z dziećmi. (poza parafią)

1. + Jan Kozak – od siostry z mężem.
2. + Paulina Marzec – od Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Hucinie. (poza parafią)

1. + Marian Rzeszutek w 7 dzień po śmierci – od żony.
2. + Jan Kozak – od Jana Parys z rodziną. (poza parafią)

1. W 18 rocznicę urodzin Karola w podziękowaniu za dotychczasową opiekę, z prośbą o wszelkie łaski oraz orędownictwo Madonny z Puszczy, Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w dorosłym życiu – od rodziców, rodziców chrzestnych i rodzeństwa.
2. + Paulina Marzec – od Radosława Pyskatego z rodziną. (poza parafią)

7:30 W 1 rocznicę ślubu Magdaleny i Tomasza Wilków, z prośbą o opiekę Madonny z Puszczy i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.

+ Jan Tylutki, Janina i Stanisław Dziełyński.

+ Stefania i Tadeusz Sowa.