2017-06-25

XII Niedziela Zwykła

1. Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Drodzy Diecezjanie!
Umiłowani Bracia i Siostry!
W roku srebrnego jubileuszu diecezji serdecznie zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która potrwa od 4 do 13 sierpnia 2017 r. Będzie to doskonała okazja, aby podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczyliśmy jako Kościół rzeszowski i prosić Maryję, gwiazdę przewodnią, aby prowadziła nas w kolejnych latach.
W tym roku pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zawsze będę z wami”. Te słowa wypowiedziała Maryja do wizjonerek w Gietrzwałdzie w 1877 roku: „Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę w wami”. Podobnie jak w 1917 r. w Fatimie, Maryja w Gietrzwałdzie zachęcała do odmawiania różańca. W roku jubileuszy związanych z objawieniami Matki Bożej bardzo zachęcam do tej modlitwy. Miejscem, gdzie różaniec można zobaczyć w każdej dłoni jest szlak pielgrzymkowy. Niech nie zabraknie na nim osób różnych stanów i wieku, które rozważając tajemnice z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny.
Zapewnienie Maryi o obecności z nami odnosimy także do roku jubileuszowego 300-lecia koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na Jasnej Górze od wieków cieszymy się wstawiennictwem Maryi w wymiarze indywidualnym i narodowym. Pielgrzymując do tronu Królowej Polski możemy tę obecność jeszcze bardziej odczuć i zrozumieć. Bardzo liczę na udział w pielgrzymce młodzieży. Kochani młodzi, obierzcie sobie Maryję jako przewodniczkę na waszych drogach życia. Nie zostawajcie bez wsparcia w trudnych chwilach.
Drodzy chorzy, niepełnosprawni i cierpiący – i was zapraszam do ufnego zawierzania siebie Matce Bożej. Razem z tymi, którzy ze względu na pracę czy inne okoliczności nie mogą iść na Jasną Górę, jesteście mile widziani w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy się przez fale Katolickiego Radia Via oraz kościół św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie, w czasie pielgrzymki, codziennie o godz. 20:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.
Wszystkim życzę umocnienia wiary w Bożą opatrzność i opiekę Maryi. Przekonanie o jej obecności z nami, niech będzie dla was źródłem nadziei i radości.
Na czas pielgrzymowania oraz takich form wykorzystania wakacji i urlopów, które zbliżają do Pana Boga, z serca Wam błogosławię.
+Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski

2. W piątek zmarła pochodząca z Ostrów Tuszowskich s. Helena Wilk ze Zgromadzenia Sióstr Wizytek, przeżywszy 77 lat, w tym ponad 50 w Zakonie.
Polecajmy jej duszę miłosiernemu Bogu. "Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci".

3. Wczoraj prace porządkowe w kościele i na jego obejściu wykonywali: Agnieszka Lubera, Janina Rzeszutek, Anna Skiba, Helena Bujak, Lucyna Magda. Bóg zapłać za troskę o świątynię i za złożoną ofiarę.
Dziękujemy nowożeńcom Annie i Markowi za ofiarowanie kwiatów do wystroju kościoła.

4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00.

5. W środę zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie w czasie nowenny do Madonny z Puszczy. W tym dniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie św. Ireneusza - biskupa i męczennika.

6. W czwartek liturgiczna Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 11:00 i 18:00.
Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską tzw. "świętopietrze".

7. W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele.
Do ich wykonania prosimy pięć kolejnych rodzin.

8. W sobotę o godz. 18:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, z racji I-szej soboty miesiąca.
Prosimy o liczne uczestnictwo w nim.

9. Od następnej niedzieli przez cały lipiec i sierpień nie będzie niedzielnych Mszy św. o godz. 15:00.

10. W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

11. 10 lipca, tj. poniedziałek około godz. 20:00 do Przyłęka przybędą pielgrzymi z XXXIII Pielgrzymki Trzeźwościowej z Warszawy do Miejsca Piastowego. Rodziny z Przyłęka proszone są jak co roku o przyjęcie do swoich domów na nocleg pielgrzymów w liczbie ok. 120 osób.

12. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium.

13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

1. + Marian Róg – od Anny i Zbigniewa Parys.
2. + Irena Dudek – od Danuty Magda z rodziną. (poza parafią)

1. + Marian Róg – od rodziny Piechotów i Maduziów.
2. + Irena Dudek – od Renaty Zięba z rodziną. (poza parafią)

1. + Marian Róg – od Stefana Koba, Anny i Marka Babula z Mielca.
2. + Irena Dudek – od Jolanty i Wacława Mazur. (poza parafią)

29.06 – CZWARTEK – Św. Apostołów Piotra i Pawła
11:00 W 18 rocznicę urodzin Piotra Dąbrowskiego, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Madonny z Puszczy w dorosłym życiu – od rodziców.
1. + Mieczysław Pogoda w rocznicę śmierci.
2. + Irena Dudek – od swatowej. (poza parafią)

1. + Marian Róg – od sąsiadów Heleny Stypa z rodziną.
2. + Irena Dudek – od Krzysztofa Mazur z rodziną. (poza parafią)

1. + Barbara Chodór w 30 dzień po śmierci – od dzieci z rodzinami.
2. + Irena Dudek – od Zakładu Pogrzebowego „Arka”. (poza parafią)

7:30 + Irena Dudek – od Elżbiety i Gustawa Rzeszutków z rodziną.
11:00 + Eugeniusz Pogoda w 7 rocznicę śmierci.

+ Edward Gancarczyk – od szwagierki Kazimiery z rodziną.

+ Jan i Emilia Róg, Helena Zielińska, Stanisława i Józef Róg, Maria i Franciszek Zielińscy.