2017-05-28

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Wniebowstąpienie, które stanowi tajemnicę zamykającą ziemskie życie Chrystusa, przypomina nam, że mamy iść przed siebie ze świadomością, że zdążamy do celu jakim jest niebo, dom Ojca.

2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na działalność Katolickiego Radia "Via" w Rzeszowie.

3. W dniu wczorajszym przy przy sprzątaniu kościoła pracowały: Cecylia Babiarz, Kazimiera Kalicka, Genowefa Trojnacka, Jolanta Śpiewak. Dziękujemy im za wykonane prace porządkowe w kościele i na jego obejściu oraz za złożoną ofiarę.
Nowożeńcom Annie i Bartoszowi dziękujemy za zakupienie kwiatów do wystroju świątyni.

4. Msze św. i nabożeństwa majowe połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, będą celebrowane codziennie o godz. 18:00.

5. W poniedziałek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

6. W środę przeżywamy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych.
Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie - Nowennie do Madonny z Puszczy. Przynośmy na to nabożeństwo swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej, pisane na kartkach. Pamiętajmy, że są one wyrazem żywego kultu Maryjnego w naszym Sanktuarium.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
W Przyłęku spowiedź we wtorek, środę przed Mszą św., a w piątek od godz. 16:15.

8. W czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec.
Po każdej Mszy św. będziemy zawierzać się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

9. W piątek przypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie.
Od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Ostrowach Tuszowskich, Przyłęku i Szydłowcu.

10. W sobotę wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
O godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. Do ich wykonania prosimy pięć kolejnych rodzin.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.
Po sumie odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
W tym dniu przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia.
W Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb.
Po każdej Mszy św., zbierana będzie ofiara do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. Parafia pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej zaprasza na rekolekcje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę.
Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

13. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w czwartek o godz. 16:45 - próba scholi,
- w piątek po Mszy św. - spotkanie grupy młodzieży z KSM-u.

14. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium.

15. Prosimy, aby młodzież po bierzmowaniu, w tym tygodniu odebrała w kancelarii parafialnej swoje indeksy.

16. W Boże Ciało - 15 czerwca 2017 r., zorganizowany będzie wyjazd młodzieży na koncert "Jednego Serca - Jednego Ducha", który rokrocznie odbywa się w Rzeszowie. Zapisu można dokonać u ks. Wikariusza.

17. W czasie wakacji organizowane są turnusy dla dzieci i młodzieży w różnych ośrodkach duszpasterskich naszej diecezji, dla KSM-u, Oazy, lektorów, ministrantów i dziewcząt ze scholi.
Bliższe informacje u ks. Sławomira i na stronie internetowej naszej Parafii.

18. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową z Rzeszowa do Mariazell (Austria) w dniach 7-16 lipca 2017 r. Szczegóły na plakacie i na stronie www.klubalpin.pl.

19. Szkoła Języków Obcych NEW ENGLISH SCHOOL, zaprasza na bezpłatne kursy języka angielskiego, które zorganizowane będą w miejscowości Ostrowy Tusz. pod warunkiem, że uzbierają się grupy minimum 12 osobowe.
Kurs finansowany jest ze środków unijnych. Zapraszamy osoby:
- powyżej 25 roku życia, w tym emerytów i rencistów,
- bez ukończonych studiów wyższych,
- i które nie pracują ponad 6 miesięcy.
Zapisy odbywają się w zakrystii po Mszach św.

20. Jak co tydzień, prosimy o pogłębianie swojej wiedzy religijnej przez kupowanie i czytanie prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

+ Irena Dudek – od rodziny Komanieckich.

+ Irena Dudek – od rodziny Wilków z Trzęsówki.

+ Irena Dudek – od wnuczki Magdaleny z rodziną.

1. + Irena Dudek – od Teresy i Eugeniusza Korzeń.
2. + Józef Maziarz w 30 dzień po śmierci – od syna Tadeusza z rodziną.

+ Irena Dudek – od koleżanek córki Zuzanny z Mielca z ul. Miłej.

1. + Irena Dudek – od rodziny Luberów.
2. + Anna Altamer – od sąsiadki Genowefy Czachor.

7:30 + Jan Jędrzejowski w 8 rocznicę śmierci i Tadeusz Jędrzejowski w 25 rocznicę śmierci, jego rodzice i wszystkich zmarłych z rodziny.
15:00 W 10 rocznicę ślubu Teresy i Mirosława Namczyk, z podziękowaniem za dotychczas otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Madonny z Puszczy.

29.05 – PONIEDZIAŁEK – (poza parafią)
+ Edward Gancarczyk – od Renaty i Jerzego Chodór z rodziną.

+ Edward Gancarczyk – od rodziny i Jana Chodór.

+ Edward Gancarczyk – od rodziny Komanieckich i Lecnarów.

+ Edward Gancarczyk – od Wojciecha Chodór z rodziną.

+ Edward Gancarczyk, rodzice: Władysław i Weronika, rodzeństwo: Paweł, Jan, Stanisław, Józef i Helena – od siostry Stanisławy.

+ Mateusz Łącz, synowa Magdalena.