2017-05-21

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem wdzięczności za V. rocznicę koronacji cudownego obrazu Madonny z Puszczy.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne. Wszystkim ofiarodawcom - serdeczne Bóg zapłać.

2. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictw Mielec i Kolbuszowa za ogrom prac wykonanych dla naszej Parafii przed dzisiejszą uroczystością, jak również Paniom: Bożenie Głuch, Krystynie Lubacz, Janinie Guźda, Bogusławie Rzeszutek, Agnieszce Trojnackiej za wykonane wczoraj prace porządkowe w kościele i wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.
Podziękowania składamy także Paniom: Teresie Guźda, Genowefie Czachor, Mieczysławowi Rzeszutek, Arkadiuszowi Gacek, Michałowi Boroń za wykonane w ostatnich dniach prace.

3. Msze św. i nabożeństwa majowe będą celebrowane o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w ludzkiej pracy:
- w poniedziałek procesja pod kapliczkę koło Państwa Gaweł,
- we wtorek pod krzyż na Zagrodach,
- w środę pod figurę Matki Bożej na Dróżkach Różańcowych.

5. We wtorek ministranci, scholanki i dzieci z grupy kolędników misyjnych z Przyłęka udadzą się na wycieczkę do Sandomierza.
Zbiórka na parkingu koło kaplicy, rano o godz. 8:00.

6. W czwartek udamy się w pielgrzymce autokarowej na Litwę. Zbiórka na parkingu koło kościoła w Ostrowach Tusz. o godz. 21:45.

7. Od piątku rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. Do ich wykonania prosimy pięć kolejnych rodzin. Prosimy aby nie kupować kwiatów.

9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w środę o godz. 18:00 - dla kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjum,
- w czwartek o godz. 16:45 - próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie grupy młodzieży z KSM-u.

10. U ks. Wikariusza można się zapisywać na koncert "Jednego Serca - Jednego Ducha", który odbędzie się w Rzeszowie w dniu 15 czerwca 2017 r.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na działalność Katolickiego Radia "Via" w Rzeszowie.

12. Uprzejmie prosimy o kupowanie prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.
Szczególnie polecamy najnowszy numer "Niedzieli", w której jest obszerny artykuł o naszym Sanktuarium.

1. + Kazimierz Blicharz – od rodziny Kościelnych i Lubaczów.
2. + Edward Gancarczyk – od rodziny Rogów i Misiaków.

1. + Irena Dudek – od rodziny Dudków z Jagodnika.
2. + Edward Gancarczyk – od pracowników i administracji MPGK w Mielcu.

1. + Roman Mazur w 7 dzień po śmierci – od dzieci z rodzinami.
2. + Edward Gancarczyk – od rodziny z Rabki.

1. + Irena Dudek – od Marii i Jerzego Kosiorowskich.
2. + Edward Gancarczyk – od rodziny Piechotów i Maduziów.

+ Irena Dudek – od Jana i Barbary Kusik z rodziną.

27.05 – SOBOTA
15:00 Ślub Anny Rzeszutek i Bartosza Krzyżek.
18:00 + Józefa Ruman w 2 rocznicę śmierci.

7:30 + Kazimierz Blicharz – od brata Zygmunta z rodziną.
15:00 + Maria i Stanisław Piechota, Janina i Edward Rzeszutek – od wnuczki Anny z rodziną.

+ Marian Róg – od rodziny Partyków, Misiaków i Pogłodzińskich.

+ Józef i Anna Stypa, syn Jan, córka Janina.