2017-05-14

V Niedziela Wielkanocna

1. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożony "Dar Ołtarza".
Podziękowania składamy również rodzicom dzieci z kl. IV za wykonane wczoraj prace porządkowe w kościele.

2. Dzisiaj na sumie dzieci z klas IV przeżywać będą Rocznicę I-szej Komunii św.
O godz. 15:00 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

3. Po każdej Mszy św. zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców Aleppo Syrii.
Ofiary te pomogą w odbudowie szpitali, szkół i obiektów socjalnych.

4. Msze św. połączone z nabożeństwami majowymi będą celebrowane o godz. 18:00.

5. We wtorek liturgiczne Święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika - Patrona Polski.

6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- we wtorek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- w piątek po Mszy św. – dla grupy młodzieży z KSM-u.

7. W czwartek ministranci, scholanki, dzieci z grupy kolędników misyjnych udadzą się na wycieczkę do Sandomierza.
Zbiórka na parkingu koło kościoła, rano o godz. 8:00.

8. W piątek przypada V. rocznica koronacji łaskami słynącego obrazu Madonny z Puszczy.
Główne uroczystości związane z tym wydarzeniem odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 11:00, którym przewodniczyć będzie Ordynariusz diecezji rzeszowskiej J. E. Ks. biskup Jan Wątroba.
W tym tygodniu prosimy o wywieszenie w oknach swoich domów obrazów Matki Bożej.

9. W sobotę przypada 17. rocznica sakry biskupiej ks biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.
Wspierajmy Pasterza naszej diecezji swoimi modlitwami.

10. Kierujemy wielką prośbę do wszystkich: dorosłych, dzieci i młodzieży; włączmy się we wspólne uwielbianie Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych.

11. Postarajmy się również o to, aby jak najliczniej uczestniczyć w uroczystościach V. rocznicy koronacji, która będzie w przyszłą niedzielę na sumie.
Strażaków OSP Ostrowy Tusz. i Przyłęk prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych oraz pomoc w kierowaniu porządkiem na parkingach.

12. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.

13. Szkoła Języków Obcych NEW ENGLISH SCHOOL, zaprasza na bezpłatne kursy języka angielskiego, które zorganizowane będą w miejscowości Ostrowy Tusz. pod warunkiem, że uzbierają się grupy minimum 12 osobowe. Kurs finansowany jest ze środków unijnych.
Zapraszamy osoby:
- powyżej 25 roku życia, w tym emerytów i rencistów,
- bez ukończonych studiów wyższych,
- i które nie pracują ponad 6 miesięcy.
Zapisy odbywają się w zakrystii po Mszach św.

14. Jak co tydzień prosimy o większe zainteresowanie prasą katolicką, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

+ Marta Smoła w 30 dzień po śmierci – od syna Dominika z Pauliną.

+ Irena Dudek – od rodziny Krzemińskich i Dudków.

1. W dniu imienin ks. wikariusza Sławomira z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Madonny z Puszczy w posłudze kapłańskiej.
2. + Irena Dudek – od Heleny Cyran z Przyłęka.

+ Kazimierz Kędzior w 30 dzień po śmierci.

+ Irena Dudek – od Jacka Dudek z rodziną.

1. + Irena Dudek – od rodziny Piekarskich z Mielca.
2. + Stanisław Durda w 4 rocznicę śmierci – od żony i dzieci.
3. W 18 rocznicę urodzin Patryka Zielińskiego, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy w dorosłym życiu – od rodziców i braci.

7:30 W intencji dziecka: Julii Jachyra, które dostąpi łaski chrztu św., z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Madonny z Puszczy – intencja od rodziców.
1. W intencji leśników i ich rodzin.
2. + Czesław Flis – od szwagra Jana Piotrowskiego z Sadkowej Góry.
15:00 Za zmarłych z rodziny Madej i Kolano.

Msza Gregoriańska w intencji śp. + Józefa Maziarza z intencji pogrzebowych, zostanie odprawiona przez O. Janusza Prud, SVD (zgromadzenie Słowa Bożego) misjonarza pracującego w Zambii, Kabwe w dniach od 12 maja do 10 czerwca 2017 r.

Z Róży Urszuli Hodur – o zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy
dla członkiń tej Róży a dla zmarłych o zbawienie wieczne.

+ Edward Gancarczyk – od rodziny Polaków.

18.05 – CZWARTEK – (poza parafią)
+ Edward Gancarczyk – od pracowników Zakładów Dróg Miejskich.

+ Edward Gancarczyk – od rodziny Turkoszów.

Z Róży Św. Weroniki Krystyny Zielińskiej, w intencji członkiń tej Róży i ich rodzin – w podziękowaniu Madonnie z Puszczy za dotychczasowe orędownictwo i opiekę, z prośbą o potrzebne łaski, zachowanie od nieszczęść i urodzaje oraz radość nieba dla zmarłych z tej Róży.

Za parafian.