2017-05-07

IV Niedziela Wielkanocna

1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękujemy za zakupienie kwiatów do wystroju kościoła oraz za wykonane prace w kościele i wokół niego.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
Prośmy w sposób szczególny o nowe powołania z naszej społeczności parafialnej.

3. Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, natomiast na sumie Uroczystość I-szej Komunii Świętej dzieci z klas III z Ostrów Tuszowskich i Przyłęka.

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

5. Msze św. w ciągu tygodnia, połączone z nabożeństwami majowymi będą celebrowane o godz. 18:00.
Zadbajmy o większą frekwencję w czasie tych nabożeństw; dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

6. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski.

7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- we wtorek o godz. 18:00 – dla dzieci z klas IV-tych,
- w czwartek o godz. 16:45 – próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – dla grupy młodzieży z KSM-u.

8. W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się w kościele prace porządkowe. Do ich wykonania prosimy rodziców dzieci z klas IV-tych.

9. W sobotę obchodzić będziemy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.
Większym zaangażowaniem się w życie religijne, codzienną modlitwą różańcową i dziełami pokuty włączajmy się w wypełnianie zadań, które Matka Boża przekazała światu trójce dzieci z Fatimy.
W tym dniu jak najliczniej włączmy się w kult Matki Bożej, a nade wszystko w miesiącu maju starajmy się wykazać, że nasza Parafia jest miejscem, gdzie również Maryja odbiera należną Jej cześć.

10. Dzieci z klas IV-tych w przyszłą niedzielę na sumie przeżywać będą Rocznicę I-szej Komunii Świętej.
Prosimy, aby zarówno dzieci, jak i ich najbliżsi, w najbliższych dniach przystąpili do sakramentu pokuty.

11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na pomoc dotkniętym wojną mieszkańcom Aleppo w Syrii. Prosimy o ofiarność na ten cel.

12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w przedsionku kościoła.

1. + Irena Dudek – od chrześnicy Barbary z rodziną.
2. + Stanisław i Franciszka Czachor w rocznicę śmierci.
3. Z Róży Kazimiery Pipała – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Madonny z Puszczy dla członkiń tej Róży i ich rodzin.

1. + Kazimierz Blicharz – od policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
2. + Stanisław Wdowiak w 2 rocznicę śmierci.
3. + Józef Maziarz w 7 dzień po śmierci – od żony.

1. Za przyczyną Madonny z Puszczy o szczęśliwą operację i uzdrowienie z choroby nowotworowej dla pewnej osoby.
2. + Irena Dudek – od Marii Sobowskiej.

1. + Irena Dudek – od chrześnicy Zuzanny z rodziną.
2. + Marian Róg – od sąsiadów Gancarczyków i Chodorów.

1. + Stanisław Sudoł w 4 rocznicę śmierci i wszystkich zmarłych z rodziny Sudołów.
2. + Marian Róg – od wnuków Lidii i Dominika z rodzinami.

1. + Irena Dudek – od Stefanii Pogoda z Przyłęka.
2. + Marian Róg – od rodziny Turkoszów.

7:30 + Irena Dudek – od rodziny Krzemińskich i Dudków.
11:00 W intencji dzieci z klas IV – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – od rodziców.
15:00 + Mieczysław Lubera – od Janiny i Kazimierza Kozioł.

+ Józef Chodur w 25 rocznicę śmierci.

Za parafian.