2017-04-23

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj i jutro gościmy w naszej wspólnocie parafialnej J. E. Ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego.
Pobyt Dostojnego Gościa związany jest z wizytacją kanoniczną Parafii.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15:00 udamy się procesyjnie na nasz cmentarz parafialny, aby tam polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.
a będziemy modlić się za wiernych tam spoczywających.
Po każdej Mszy św. prosimy o składanie do koszyków na bocznych ołtarzach skarbonek z jałmużną wielkopostną.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na działalność dobroczynną "CARITAS" naszej diecezji.

3. Serdecznie dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z klas III-cich i IV-tych za poświęcony czas i włożony trud przy wczorajszych pracach porządkowych w kościele, na dróżkach różańcowych i całym terenie wokół naszej świątyni.
Rodzicom kandydatów do bierzmowania pragniemy w sposób szczególny podziękować za zakupienie kwiatów do wystroju kościoła.

4. Jutro o godz. 10:00 ks. biskup spotka się z Gronem Pedagogicznym i dziećmi w Szkole Podstawowej w Przyłęku.
O godz. 11:30 spotkanie z dziećmi i nauczycielami w Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich.
O godz. 14:00 ks. biskup odwiedzi chorych.
O godz. 14:30 ks. biskup spotka się z rodziną wielodzietną.
O godz. 17:00 ks. biskup spotka się w kościele z grupami duszpasterskimi: Radą Parafialną, Parafialnym Zespołem "CARITAS", członkami Róż Różańcowych, Liturgiczną Służbą Ołtarza -
ministrantami i lektorami, KSM-em, scholankami, członkami grup modlitewnych "Margaretki", oraz organizacjami, które wspierają życie parafialne: Strażakami OSP Ostrowy Tusz. i Przyłęk, członkami Stowarzyszenia "Ostrowy" oraz Kołem Gospodyń Wiejskich.
Uprzejmie prosimy, aby członkowie wyżej wymienionych grup przybyli na to ważne spotkanie.
O godz. 18:00 ks. biskup będzie przewodniczył Mszy św., w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania 30 dziewczętom i chłopcom z naszej Parafii.
Zgromadźmy się jak najliczniej na Mszy św., która będzie sprawowana na zakończenie wizytacji kanonicznej zarówno w naszej Parafii jak i w dekanacie Kolbuszowa-Zachód.

5. Msze św. w pozostałe dni tygodnia będą celebrowane o godz. 18:00.

6. W poniedziałek obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha - biskupa i męczennika, Patrona Polski.

7. We wtorek liturgiczne Święto św. Marka Ewangelisty.

8. W środę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w czasie nowenny do Madonny z Puszczy.

9. W sobotę liturgiczne Święto św. Katarzyny ze Sieny - dziewicy i Doktor Kościoła, Patronki Europy.

10. Cały tydzień obchodzony jest w Kościele jako Tydzień Miłosierdzia.

11. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w czwartek o godz. 16:45 - próba scholi,
- w czwartek po Mszy św. spotkanie dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.,
- w piątek o po Mszy św. spotkanie grupy KSM-u.

12. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

13. W następną niedzielę rozpoczniemy IX Tydzień Biblijny, który jest dla nas wezwaniem do sięgnięcia po lekturę Pisma świętego i rozważania Słowa Bożego w naszych rodzinach.

14. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, która jest dostępna w przedsionku kościoła.
Można zabrać ze sobą darmowe czasopismo, które poświęcone jest w całości 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

24.04 – PONIEDZIAŁEK
8:00 + Kazimierz Blicharz – od Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Siedlance.
18:00
1. W intencji młodzieży z naszej Parafii, która przyjmie sakrament bierzmowania – o światło Ducha Świętego, wytrwanie w wierze i dawanie świadectwa chrześcijańskiego życia – od rodziców.
2. + Irena Dudek – od rodziny Rzeszutków i Augustynów.

1. + Kazimierz Blicharz – od rodziny Stadników z Chorzelowa.
2. + Irena Dudek – od sąsiadów.
18:30 + Kazimierz Kędzior w 7 dzień po śmierci.

1. + Kazimierz Blicharz – od pracowników Ośrodka Zdrowia w Ostrowach Tuszowskich.
2. + Irena i Ludwik Dudek – od rodzin Sączawa, Krzemińskich i Zielińskich.

1. + Kazimierz Blicharz – od Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Kosowach.
2. + Irena Dudek – od rodziny Piechotów.

1. + Kazimierz Blicharz – od Krystyny i Edwarda Rzeszutek.
2. + Kazimierz Blicharz – od pracowników Ośrodka Zdrowia w Ostrowach Tuszowskich.

1. + Kazimierz Blicharz – od Krystyny Kusak.
2. + Irena Dudek – od rodziny Piechotów z Mielca.

7:30 + Władysław i Salomea Dudek w 2 rocznicę śmierci – od synów i córek.
15:00 + Edward Rzeszutek w 3 rocznicę śmierci.

Z intencji pogrzebowych, we wrześniu w Rzeszowie będą odprawiane Msze święte gregoriańskie za śp. + Martę Smoła.
Będzie je sprawował kapelan księdza biskupa Ordynariusza – ks. Łukasz Hendzel.

+ Wojciech i Maria Koba.

+ Jan i Zofia Cyran.