2017-03-26

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00.

3. W poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. We wtorek o godz. 17:00 - spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej.

5. W środę nowenna do Madonny z Puszczy.

6. W czwartek o godz. 15:45 - próba scholi.

7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w Przyłęku o godz. 16:00, w Ostrowach Tuszowskich o godz. 17:00.
W tym dniu po Mszy św. młodzież KSM-u zaprasza na projekcję filmu o św. Janie Pawle II, w związku ze zbliżającą się 12. rocznicą Jego śmierci.

8. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy 5 kolejnych rodzin.

9. W sobotę przeżywać będziemy I-szą sobotę miesiąca.
W tym roku obchodzimy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, gdzie w swoim orędziu prosiła aby uroczyście obchodzić I-sze soboty miesiąca, jako wynagrodzenie Bogu za grzechy, którymi ludzkość zadaje ból Jej Niepokalanemu Sercu i Jej Synowi.
W miejscu szczególnym, jakim jest nasze Sanktuarium ożywiajmy to nabożeństwo, licznie uczestnicząc w nim.
Od kwietnia nabożeństwa te będą zawsze przed Mszą św., połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

10. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia kartek świątecznych po 2 zł.

11. Od następnej niedzieli rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 5. kwietnia.
Nauki ogólne i stanowe będzie głosił ks. Wojciech Mazurek, wikariusz z Parafii Kolbuszowa - Św. Brata Alberta.
Rekolekcje to czas szczególnej refleksji nad własnym życiem religijnym, osobistym i rodzinnym. To czas wewnętrznej przemiany. Włączmy się w to religijne przeżycie uczestnicząc każdego dnia w Mszy św. i naukach stanowych.
Nie uczestniczenie w rekolekcjach jest wielkim zaniedbaniem i brakiem otwarcia się na działanie łaski Bożej i na Słowo Boże.
Módlmy się o światło Ducha Świętego dla księdza rekolekcjonisty oraz o wewnętrzną przemianę naszej wspólnoty parafialnej.

12. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
Składka w tym dniu przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

13. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na cele parafialne.

14. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich informuje, że w dniach 27 - 31 marca w godz. od 8:00 - 14:00 odbędą się zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci 4,5 6-letnich oraz do kl. I na rok szkolny 2017/2018.

15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Jan Kozak – od rodziny Babula z Mielca.
2. + Anna Altamer – od Moniki i Mariusza z dziećmi.

1. + Jan Kozak – od Tomasza Czachora.
2. + Anna Altamer – od wnuka Tomasza z rodziną.

29.03 – ŚRODA
1. + Jan Kozak – od syna Zbigniewa z rodziną.
2. + Anna Altamer – od Beaty Popiołek z synami.
+ Franciszek Trojnacki w 7 dzień po śmierci.

1. + Jan Kozak – od córki Anny z mężem i wnuczkami.
2. + Anna Altamer – od wnuka Tomasza z rodziną.

1. + Jan Kozak – od córki Danuty.
2. + Marian Letniowski w 30 dzień po śmierci – od żony, dzieci i wnuków.

1. W 80 rocznicę urodzin Janiny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Madonny z Puszczy z Ostrów Tuszowskich – od syna Mariana z rodziną.
2. + Anna Altamer – od wnuka Damiana z rodziną.

7:30 + Anna Altamer – od Sióstr z Róży.
11:00 O błogosławieństwo Boże, opiekę Madonny z Puszczy, zdrowie i potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej dla ks. Proboszcza, z okazji imienin.
15:00 + Jan Kozak – od Katarzyny, Krystyny i Anny Guźda.

+ Edward Gancarczyk – od wnuka Kamila z rodziną.

+ Edward Gancarczyk – od syna Józefa z rodziną.

+ Piotr i Weronika Białoń, syn Sylwester.