2017-03-19

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Wczoraj przy sprzątaniu kościoła pracowali: Kazimiera Rzeszutek, Emilia Jeł, Janina Rzeszutek, Mariola Kosiorowska i Kazimiera Rzeszutek.
Bóg zapłać za wykonane prace i złożoną ofiarę.

2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać.

3. Zapraszamy wszystkich na dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00.

4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o godz. 8:00.

5. Jutro w liturgii będziemy obchodzić przeniesioną z niedzieli Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła.
Bezpośrednio po Mszy św. w tym dniu odbędzie się egzamin diecezjalny dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy, aby młodzież przybyła na Mszę św. i egzamin razem ze swoimi rodzicami.

6. We wtorek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej.

7. W środę nowenna do Madonny z Puszczy.
Licznym uczestnictwem, kierowanymi podziękowaniami i prośbami ożywiajmy kult Matki Bożej w naszym Sanktuarium.

8. W czwartek o godz. 15:45 odbędzie się próba scholi.

9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w Przyłęku o godz. 16:00, w Ostrowach Tuszowskich o godz. 17:00.
Nadal kierujemy prośbę do dzieci szkolnych oraz młodzieży gimnazjalnej i ze szkół średnich o liczniejsze uczestnictwo w tym nabożeństwie.
Po Mszy św. spotkanie młodzieży z KSM-u.

10. W sobotę liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

11. W tym tygodniu ministranci przekażą każdej rodzinie programy rekolekcji wielkopostnych oraz będą zbierać ofiary po 10 zł. od rodziny na ubezpieczenie kościoła parafialnego, kaplic dojazdowych, kaplicy pogrzebowej i budynków parafialnych.

12. Parafia Wszystkich Świętych w Kolbuszowej jest organizatorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy 31 marca 2017 r., z tej parafii.
Szczegóły na plakacie, a zapisy na stronie internetowej: EDK.org.pl.

13. Od następnej niedzieli młodzież z KSM-u będzie sprzedawać po każdej Mszy św. kartki świąteczne po 2 zł.

14. Rodzice, którzy planują chrzest swoich dzieci w Poniedziałek Wielkanocny, proszeni są o dokonanie zapisu do chrztu w najbliższych 2 tygodniach.

15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Litwę. Zapisy do 26. marca.
Osoby, które już się zapisały, proszone są o wpłatę zaliczki w kwocie 200 zł.

16. Zwracamy się z gorącą prośbą do zelatorek i zelatorów Róż Różańcowych o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Bożego Grobu.

17. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Jan Parys w kolejną rocznicę śmierci.
2. + Edward Lubera w 2 rocznicę śmierci.

1. + Jan Kozak – od Wiesława Róg z rodziną.
2. + Anna Altamer – od Zakładu Pogrzebowego „Arka”.

1. + Jan Kozak – od brata Stanisława z rodziną.
2. + Zelatorkę Irenę Dudek – od członkiń tej Róży.

1. + Jan Kozak – od Krzysztofa i Jolanty Kozak.
2. + Anna Altamer – od rodziny Rząsów.

1. + Zelatorkę Irenę Dudek – od członkiń tej Róży.
2. O łaskę zdrowia dla Ryszarda.

1. + Jan Kozak – od Mariusza Kozaka z rodziną i Agnieszki Kasza z rodziną.
2. + Anna Altamer – od rodziny Kusików.

7:30 + Jan Kozak – od chrześniaka Andrzeja Kozaka z rodziną.
15:00 + Anna Altamer – od sąsiadów.

+ Jan Kozak – od Bogumiły Rachwał z rodziną i Elżbiety Wołowiec z rodziną.

+ Edward Gancarczyk – od syna Tadeusza z rodziną.

+ Walenty i Cecylia Kłoda, syn Józef.