2017-02-26

VIII Niedziela Zwykła

1. W imieniu własnym, nauczycieli, Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich pragnę serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Ostrów Tuszowskich za wielkie zaangażowanie w obronie miejscowej szkoły. Pozytywnym tego skutkiem jest pozostawienie tutejszych dzieci w klasach od I - VIII.
Obyśmy zawsze wykazywali taką solidarność we wszystkich sprawach społecznych dotyczących naszej wioski i społeczności parafialnej.

2. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość pod hasłem: "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu".
Włączmy się w to dzieło nie tylko poprzez modlitwę, ale podejmijmy dobrowolną abstynencję od alkoholu, aby ratować nasz Naród, rodziny przed tym zgubnym nałogiem.

3. Trwają zapisy na planowaną pielgrzymkę autokarową na Litwę. Zapisu można dokonać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Msze św. w tym tygodniu będą celebrowane o godz. 17:00, za wyjątkiem wtorku, ponieważ w tym dniu Msza św. zostanie odprawiona rano o godz. 7:00.

5. W środę 1. marca rozpoczniemy 40-dniowy okres Wielkiego Postu - czasu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, gorętszą modlitwę, podjęte postanowienia i czynną miłość bliźniego będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych.
Msze św. w tym dniu połączone z obrzędem posypania naszych głów popiołem będą celebrowane:
- o godz. 11:00 w Ostrowach Tuszowskich,
- o godz. 16:00 w Przyłęku,
- o godz. 17:00 w Ostrowach Tuszowskich. Po Mszy św. nowenna do Madonny z Puszczy.
Prosimy wszystkich o uczestnictwo w Mszy św. w tym dniu, które będzie wyrazem godnego rozpoczęcia Wielkiego Postu i podjęcia dzieł: modlitwy, postu i jałmużny.

6. W piątek o godz. 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Ostrowach Tusz., w Przyłęku o godz. 16:00.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

8. W piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
Spowiedź w Przyłęku w piątek od godz. 15:00.

9. W sobotę od godz. 9:00 rozpoczną się w prace porządkowe w kościele. Do tych prac prosimy pięć kolejnych rodzin.

10. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15:00 zostanie odprawione nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Starajmy się o to, aby jak najliczniej w nim uczestniczyć.

11. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

12. Od dzisiaj rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w parafiach dekanatu Kolbuszowa - Zachód.
Dzisiaj ks. biskup gości w Parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej.
Naszą Parafię będzie wizytował ks. biskup Edward Białogłowski w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 23. kwietnia oraz 24. kwietnia tj. poniedziałek i wtedy udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

13. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach od 2. - 5. kwietnia.

14. Od następnej niedzieli będzie możliwość zakupienia baranków wielkanocnych "Caritas" po 4 zł.
Ofiary składane za baranki przeznaczone są na prowadzenie dzieł charytatywnych przez "Caritas" naszej diecezji.

15. W sobotę obchodzić będziemy liturgiczne Święto św. Kazimierza Królewicza. W tym dniu naszą modlitwą obejmijmy ks. biskupa seniora Kazimierza Górnego.

16. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- w czwartek o godz. 15:45 – próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie młodzieży KSM-u,
- w sobotę o godz. 17:00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z obu grup.

17. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na planowane prace przy kościele parafialnym.

18. Pogłębiajmy swoją wiedzę religijną poprzez lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Zofia Trojnacka – od rodziny Kaczorów z Kolbuszowej.
2. + Irena Pleban – od bratanka Zbigniewa z Dorotą.

1. + Zofia Trojnacka – od Marii Wit.
2. + Irena Pleban – od Andrzeja i Ryszarda Bołdoń.

1.03 – ŚRODA POPIELCOWA
11:00 + Zofia Trojnacka – od wnuczka Rafała z narzeczoną.
17:00 + Michał Bańka w rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny – od żony, dzieci i wnuków.

1. + Zofia Trojnacka – od Stanisławy i Zdzisława Piłat.
2. + Irena Pleban – od Ireny Truniarz z Jagodnika.

+ Zofia Trojnacka – od rodziny Trojnackich z Weryni.

1. + Zofia Trojnacka – od Eugeniusza Trojnackiego z rodziną.
2. + Irena Pleban – od koleżanek i kolegów córki Celiny z firmy „Plastwag”.

7:30 + Zofia Trojnacka – od wnuczka Bogdana z rodziną.
15:00 + Irena Dudek – od wnuczki Justyny.

1.03 – ŚRODA POPIELCOWA – 16:00
+ Irena Pleban – od sąsiadów Różańskich i Kozików.

+ Irena Pleban – od Stanisławy Szymczak z rodziną.

+ Irena Pleban – od bratowej Wandy z rodziną.

5.03 – NIEDZIELA – 9.00
+ Franciszek i Stanisława Kłoda w rocznicę śmierci.