2009-05-04

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 03.05.2009

1. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom dzieci z klas II i III z naszej parafii, za to ze w piątek z wielkim zaangażowaniem wykonali prace porządkowe w kościele, na terenie wokół kościoła i na dróżkach różańcowych.
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy również za zakupienie kwiatów, które pięknie przyozdobiły naszą świątynię.

2. Na sumie dzieci z klasy II, z naszej parafii będą przeżywać Uroczystość I Komunii Św.: 12 dzieci z Ostrów, 8 dzieci z Przyłęcka i 5 dzieci z Szydłowca.
O godz. 17:00 nabożeństwo majowe , a po nim Msza św. W czasie nabożeństwa dzieci pierwszokomunijne powierzą swoje życie Matce Bożej.

3. Dzisiejszą niedzielą, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszymi modlitwami obejmijmy diakonów naszej diecezji, szczególnie diakona Marcina Dudka, którzy 30 maja otrzymają sakrament Kapłaństwa. Módlmy się o nowe powołania z naszych rodzin i parafii.

4. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

5. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o godz. 18:00. po Mszy św. nabożeństwo majowe. Prosimy o liczne uczestnictwo wszystkich wiernych.

6. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zgodnie z zarządzeniem ks. Bp nie jest obchodzona jako święto kościelne.

7. W piątek liturgiczna Uroczystość Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ta uroczystość znosi obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych prosimy rodziców dzieci klas III.

9. W przyszłą niedzielę na sumie dzieci z klasy III z Ostrów i Przyłęcka będą świętować Rocznicę I Komunii Św. Prosimy zarówno dzieci jak i ich rodziców, aby w ciągu tygodnia przystąpili do sakramentu pokuty.

10. Informujemy kandydatów do bierzmowania,że w dniu 12 maja tj. we wtorek po Mszy Św. odbędzie się dla nich egzamin z ks. dziekanem. Prosimy, aby w tym dniu młodzież przybyła na Mszę św. przybyła ze swoimi rodzicami.

11. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na opłacenie faktury za nowe gabloty na wota, które zamontowane będą w tym tygodniu.

12. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Prosimy przynieść indeksy i długopisy.

13. Ogłoszenie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci z naszego Powiatu.
Jeśli macie do zaoferowania dużo miłości i ciepła, stały dochód i dobre warunki mieszkaniowe i chcecie w życiu zrobić coś dobrego skontaktujcie się z Powiatowy Centru Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej, w budynku Starostwa - pok. 113 lub telefonicznie pod numer 0-17 2275-122.
PCPR ze swej strony oferuje szkolenie kandydatów na rodziców zastępczych, pomoc przy załatwianiu formalności oraz wsparcie w pełnieniu roli rodzica zastępczego.

04.05 PONIEDZIAŁEK; 18:00

05.05 WTOREK; 18:00

06.05 ŚRODA; 18:00
1) + Aleksander Wawrzonek – greg.
2) + Wacław Ruman w 30 dz. po śm. – od Edwarda Ruman
z rodziną

07.05 CZWARTEK; 18:00

08.05 PIĄTEK; 18:00

09.05 SOBOTA; 18:00

10.05 NIEDZIELA
07:30 + Aleksander Wawrzonek – greg.
11:00 w intencji dzieci klas III z Ostrów T. i Przyłęka przeżywających rocznicę Komunii św. z prośbą do Madonny
z Puszczy o Matczyną opiekę, wstawiennictwo u Syna, łaskę zdrowia, trwanie w łasce uświęcającej i umacnianie w wierze – intencja od rodziców
17:00 + Stanisław Rzeszutek z okazji imienin – intencja od żony