2017-02-19

VII Niedziela Zwykła

1. Z artykułu pt. „Reforma oświaty po cmolasku”, który ukazał się w minionym tygodniu w „Korso” dowiadujemy się o zamiarze likwidacji w tutejszej Szkole Podstawowej VII i VIII klasy przez Pana Wójta i Radę Gminy Cmolas.
W związku z tym w dniu dzisiejszym w budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie wiejskie, którego celem jest obrona Szkoły Podstawowej w formie, która jest przewidziana w reformie szkolnictwa od nowego roku szkolnego.
Prosi się o to, aby jak najliczniej przybyć na to ważne spotkanie wszystkich mieszkańców z Ostrów Tuszowskich i z Toporowa.

2. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na cele parafialne. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać.

3. W dniu wczorajszym prace porządkowe w kościele wykonywali: Wiesław Rzeszutek, Anna Łuszcz, Bożena Rzeszutek, Maria Trojnacka, Marta Ruman i Paulina Babiarz.
Dziękujemy za wykonane prace i zakupienie kwiatów.

4. Msze święte w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00.

5. Wspomnienia liturgiczne:
- w środę Święto Katedry św. Piotra Apostoła,
- w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Polikarpa - biskupa i męczennika.

6. Zapraszamy wszystkich do udziału w cotygodniowej nowennie do Madonny z Puszczy, która będzie w środę.
Swoimi podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej wyrażajmy Jej żywy kult w tutejszym Sanktuarium.

7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- we wtorek o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z gr. I - szej,
- w środę o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z gr. II - giej,
- w czwartek o godz. 15:45 – próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie młodzieży z grupy KSM-u.

8. W dniach od 26 - 28. maja 2017 r., planowana jest pielgrzymka parafialna na Litwę.
W programie jest przewidziane zwiedzanie Wilna, Kowna i miasta Troki oraz w drodze powrotnej odwiedzenie w Polsce Sanktuarium w Kodniu i Sokółce.
Cena wyjazdu od osoby to: 590 zł., w której zawarte są noclegi i pełne wyżywienie.
Osoby zainteresowane udziałem w tej pielgrzymce mogą dokonać zapisu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 20. marca.
Potrzebny jest tylko ważny dowód osobisty.
Po tym terminie odbyłoby się spotkanie z przedstawicielami Biura Podróży i częściowa wpłata.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

1. + Zofia Trojnacka – od wnuczka Mariusza z żoną.
2. + Irena Pleban – od wnuczki Małgorzaty z mężem Marcinem i prawnuczką Zuzanną.

1. + Zofia Trojnacka – od chrześnicy Danuty z rodziną.
2. + Irena Pleban – od wnuków Mateusza i Damiana.

1. + Zofia Trojnacka – od wnuczki Anny z rodziną.
2. + Tadeusz Rzeszutek w 7 dzień po śmierci – od żony.

1. + Zofia Trojnacka – od synowej Marii i wnuka Piotra z żoną.
2. + Irena Pleban – od Józefy i Bronisława Surdej z Niwisk.

1. + Zofia Trojnacka – od syna Stanisława z żoną i córką Moniką.
2. + Bronisława Sałdyka w 30 dzień po śmierci – od córki z mężem i rodziną.

25.02 – SOBOTA
8:00
1. + Stanisław Świst w 30 dzień po śmierci – od syna Grzegorza z rodziną.
2. + Anna Ruman w 30 dzień po śmierci – od Leszka Ruman z rodziną.
17:00
1. W 80 rocznicę urodzin Anny, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – intencja od córek z rodzinami.
2. + Zofia Trojnacka – od syna Zdzisława.

7:30 + Zofia Trojnacka – od wnuczka Sławomira z rodziną.
15:00 W 1-szą rocznicę ślubu Alicji i Łukasza, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – intencja od rodziców.

+ Irena Pleban – od bratanka Roberta z Pauliną i dziećmi.

+ Karolina i Stanisław Maziarz, Maria i Wojciech Gawryś.