2017-01-01

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok 2017.

1. Dzisiaj na sumie nastąpi obrzęd rozesłania Kolędników Misyjnych.
Od godz. 14:00 dzieci z Ostrów Tusz. i Przyłęka odwiedzą rodziny w Parafii z Kolędą Misyjną, która w tym roku przeznaczona jest na pomoc dzieciom z Tajlandii.
W Ostrowach jedna grupa od Pana Organisty, druga grupa od rodziców Pana Organisty. W Przyłęku jedna grupa od Państwa Kurzawa, druga grupa od rodziny Zielińskich.
Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników oraz wynagrodzenie ich trudu słodkościami.

2. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane rano o godz. 7:00.

5. W poniedziałek od godz. 14:30 wizyta duszpasterska - kolęda w Przyłęku.

6. Od wtorku kolędę rozpoczniemy u rodzin w Ostrowach Tuszowskich:
- we wtorek od 14:30 - ks. proboszcz od rodziców Pana Organisty, ks. wikariusz od Pana Organisty;
- w środę dalszy ciąg kolędy w Ostrowach Tuszowskich: ks. proboszcz od godz. 10:00, ks. wikariusz od godz. 14:30;
- w czwartek ciąg dalszy kolędy w Ostrowach Tusz. od godz. 14:30;
- w sobotę kolęda w Ostrowach Tuszowskich od godz. 10:00.

7. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.

8. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

9. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Na rannej Mszy św. zostaną poświęcone: woda, kadzidło i kreda. Poświęcone zestawy kadzidła i kredy będzie można odebrać po każdej Mszy św., składając do puszki dobrowolną ofiarę na pomoc misjom.
Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

10. W tym dniu przypada 32. rocznica sakry biskupiej ks. biskupa Kazimierza Górnego - pierwszego ordynariusza naszej diecezji oraz 29. rocznica sakry ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego.
Polecajmy ich posługę Bogu i Matce Najświętszej.

11. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy rodziny z Foców i Fraszek.

12. Pan Organista serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom z Parafii za złożone ofiary w czasie, gdy przekazywał opłatki na wigilijny stół.

13. W przyszłą niedzielę przed sumą o godz. 10:45 z koncertem kolęd wystąpią dziewczynki z naszej parafialnej scholki.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wysłuchania kolęd w ich wykonaniu.

14. Uprzejmie prosimy o kupowanie prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.

15. Regionalne Towarzystwo Rolno-Przemysłowe "Dolina Strugu" jako lider Grupy Operacyjnej Spichlerz Zdrowia, poszukuje rolników dysponujących gruntami o powierzchni od 3 hektarów, zainteresowanych rozpoczęciem hodowli bydła mięsnego.
Osoby, które zadzwonią pod numer telefonu 661 764 610, zgłoszą się do kancelarii parafialnej lub zapiszą się za pośrednictwem strony internetowej pod adresem www.ekokrowy.pl będą mogły:
- otrzymać pomoc w pozyskaniu 100% bezzwrotnej dotacji w kwocie do 60 tysięcy złotych na zakup stada początkowego liczącego dziesięć sztuk,
- uczestniczyć w sieci producentów, w ramach której przewiduje się wieloletnie umowy kontraktacyjne na skup żywca wołowego w cenie planowanej minimum 15 złotych za kilogram.
Szczegółowych informacji udziela Koordynator Grupy Operacyjnej: Pan Kazimierz Jaworski, kontakt: e-mail: [email protected] lub tel: 661 764 610.

1. + Władysław Dudek – od kolegów z pracy syna Jacka.
2. + Anna Smoła – od Zakładu Pogrzebowego „Arka”.

1. + Anna Smoła – od swatowej z Cmolasu.
2. + Czesław Flis – od Ireny i Tadeusza Rzeszutek.

1. + Czesław Flis – od pracowników Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.
2. + Józefa Ruman – od Małgorzaty i rodziny Guźdów.

1. + Maria Lubacz w 1 rocznicę śmierci – od córki Ireny z mężem i dziećmi.
2. + Helena Mycek – od Julii.

6.01 – PIĄTEK – Ur. Objawienia Pańskiego
7:30 + Maria Lubacz – od Barbary i Leszka Piekarskich.
11:00 W 60 rocznicę ślubu Marii i Józefa Sobowskich w podziękowaniu Bogu za wspólnie przeżyte lata i otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – intencja od dzieci.
15:00 + Katarzyna Lubach, syn Leszek w kolejną rocznicę śmierci – od Józefa Lubach.

1. + Józefa Ruman – od chrześniaka Leszka Kuny z rodzicami.
2. + Weronika Babula – od rodziny Soboniów z Podleszan.

7:30 + Weronika i Jan Jachyra, Janina i Stanisław Fornal, Karol Piechota.
15:00 + Czesław Flis – od rodziny Mazurów.

6.01 – PIĄTEK – Ur. Objawienia Pańskiego
9:00 + Paulina i Józef Harchut.
14:00 W intencji Strażaków i ich rodzin.

+ Irena Pleban – od córki Lucyny z rodziną.

6.01 – PIĄTEK - Ur. Objawienia Pańskiego – 9:00
Za parafian.

+ Maria Lubacz – od Anny i Arkadiusza Wieczerzak.