2016-12-26

Święto Świętego Szczepana - Męczennika

1. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć tym parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na Święta:
- Paniom: Bogusławie Żelazo, Grażynie Wrażeń i Alicji Bujak, Panu Edwardowi Sobowskiemu i Panu Kościelnemu za przygotowanie wystroju szopki;
- Panu leśniczemu Mariuszowi Wójcickiemu oraz Panom: Adamowi Boroń, Edwardowi Szymczak i Romanowi Chmielowiec za przygotowanie i transport choinek;
- Pani Genowefie Czachor-Rzeszutek za przygotowanie bielizny ołtarzowej;
- Pani Bożenie Gaweł za troskę o gablotę parafialną.
Wszystkim stokrotne Bóg zapłać.

2. Dziękujemy również Teresie Siuzdak, Grażynie Partyka, Eugeniuszowi Babiarz, Zdzisławowi Gacek, Adamowi Boroń, Grzegorzowi Mokrzyckiemu, Ryszardowi Piekarskiemu, Agnieszce Piekarskiej, Zdzisławowi Piłat, Urszuli Korycińskiej, Sylwestrowi Sałdyka, Ewelinie Nowickiej, Emilii Szczepanek, Justynie Stobierskiej, Joannie Cyran, Arturowi Kazan, Annie Kaczor, Renacie Grądzkiej, Krystynie Wdowiak, Genowefie Świst, Katarzynie Gąsior, Marii Parys, Kazimierzowi Foc, Danucie Cyran, Mieczysławowi Magda i Józefowi Piłat za poświęcony czas i włożony trud przy sprzątaniu kościoła, ubieraniu choinek, przygotowaniu stroików, jak również za złożoną ofiarę.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.

4. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane od wtorku do piątku o godz. 17:00.

5. We wtorek liturgiczne Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Jest to dzień imienin ks. biskupa Ordynariusza, którego ogarnijmy naszymi modlitwami.

6. W środę przypada Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
Po Mszy św. nowenna do Madonny z Puszczy, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską - kolędę w rodzinach naszej Parafii.
W środę, czwartek i piątek kolęda rozpocznie się od godz. 9:00 i potrwa do godz. 15:00.
W środę w Przyłęku ks. wikariusz rozpocznie od Pana Leśniczego Kurzawy, ks proboszcz od rodziny Zielińskich.

8. W piątek na Mszę św. zapraszamy wszystkich małżonków z dziećmi, ponieważ w tym dniu obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, czyli święto patronalne wszystkich rodzin.

9. W sobotę nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym zakończymy Stary Rok. Zgromadźmy się jak najliczniej w tym dniu w naszym Sanktuarium, aby wyrazić Bogu i Matce Najświętszej naszą wdzięczność za każdy dzień kończącego się roku.
Msza św. i nabożeństwo w Przyłęku o godz. 15:00, w Ostrowach Tuszowskich o godz. 16:00.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2017. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie.
Na sumie nastąpi obrzęd rozesłania kolędników misyjnych: 2 grupy z Ostrów i 2 grupy z Przyłęka.
Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na pomoc dzieciom z Tajlandii.
Prosimy, aby dzieci przybyły na Mszę św. w kolędniczych strojach.
Kolęda misyjna w tym dniu zarówno w Ostrowach jak i w Przyłęku rozpocznie się od godz. 14:00.
Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

11. Składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

12. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na opłaty za projekty do planowanych prac przy kościele parafialnym.

13. Przypominamy, że osoby, które od dłuższego czasu przebywają za granicą, a są proszone, aby pełnić godność ojca chrzestnego lub matki chrzestnej w Polsce; powinny uzyskać odpowiednie pozwolenie z Parafii, do której przynależą poza granicami naszego kraju.

14. Młodzi, którzy planują swój ślub powinni wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej datę ślubu, a 3 miesiące przed ślubem spisać protokół przedślubny.

1. + Salomea Kuna – od Beaty i Leszka Micek.
2. + Maria Lubacz – od Ewy i Andrzeja Zielińskich z rodziną.

1. + Salomea Kuna – od rodziny Rzeszutek i Durak z Jagodnika.
2. + Maria Lubacz – od sąsiadów Czachorów.

1. + Salomea Kuna – od brata Józefa z rodziną.
2. + Maria Lubacz – od Janusza Pietrasa.

1. + Salomea Kuna – od Zakładu Pogrzebowego „Arka”.
2. W 27 rocznicę ślubu Urszuli i Romana Sądej w podziękowaniu za dotychczas otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy dla nich i ich dzieci.

+ Salomea Kuna i wszystkich zmarłych z rodziny Kunów – od Basi z rodziną.

1.01 – NIEDZIELA – Świętej Bożej Rodzicielki
7:30 + Zygmunt Kozioł w 3 rocznicę śmierci.
15:00 + Salomea Kuna w 1 rocznicę śmierci – od męża i dzieci z rodzinami.

+ Stanisław Stypa – od Anny Pitera i Jolanty Świątek z rodzinami.

1.01 – NIEDZIELA – Świętej Bożej Rodzicielki – 9:00
+ Irena Pleban – od wnuczka Maćka.

1.01 – NIEDZIELA – Świętej Bożej Rodzicielki – 9:00
+ Weronika Babula w 1 r. śmierci, Piotr Babula w 21 r. śmierci – od dzieci.