2009-04-27

III NIEDZIELA PO WIELKANOCY - 26.04.2009

1. Serdecznie dziękujemy Paniom, które wczoraj trudziły się przy sprzątaniu naszej świątyni. Dziękujemy im za wykonane prace i zakupienie kwiatów, które pięknie przyozdobiły naszą świątynię.

2. Podziękowania składamy dzieciom, które złożyły swoje skarbonki na Caritas. Ogółem złożono 1159 zł i 33 gr.

3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na spłatę rachunku za ogrzewanie kościoła i na gabloty na wota. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

4. Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 18:00.

5. Przypominamy, że w poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., natomiast po Mszy św. odbędzie się egzamin dla młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci szkolnych we wtorek o godz. 17:30, we czwartek od godz. 17:30 spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej.

7. W środę po Mszy św. nowenna do madonny z Puszczy. Prosimy o pisanie na kartkach lub na stronie internetowej podziękowań i próśb do Madonny.
8. W piątek o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele, wokół kościoła i figury Matki Bożej. Do tych prac prosimy rodziców z klas II i III.

9. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych w Ostrowach i w Przyłęku.

10. W sobotę od 14:00 do 15:00 spowiedź dla dzieci z klas II , dla ich rodziców i rodzeństwa.

11. W piątek rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nich. W niedzielę majówka przed wieczorną Mszą św.

12. W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, natomiast na sumie będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii.

13. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
14. Informujemy, że liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski została przeniesiona na poniedziałek 4 maja.

15. Miesiąc maj będzie obfitował w uroczystości w naszym kościele parafialnym:
- 10 maja w niedzielę na sumie dzieci z klas III z Ostrów i Przyłęcka będą świętować Rocznicę I Komunii św.
- 17 maja w niedzielę na sumie odbędzie się IV pielgrzymka leśników do madonny z Puszczy. Tym uroczystościom przewodniczył będzie J.E. ks. Bp Edward Janiak z Wrocławia.
- . 24 maja , w niedzielę na sumie uroczysty chrzest dzieci
- 30 maja w sobotę o godz. 10:00 w katedrze rzeszowskiej nasz rodak, diakon Marcin Dudek przyjmie święcenia kapłańskie. W niedzielę 31 maja o godz. 11:00 odprawi swoją prymicyjną Mszę św. w naszym kościele.

20. Prosimy aby nie wyrzucać śmieci z cmentarza do lasu. Uszanujmy pracę Pana Czesława Rzeszutek i jego żony, którzy dbają o porządek na cmentarzu.

27.04 PONIEDZIAŁEK; 18:00
1) + Jan Rzeszutek, Maria żona
2) + Zofia Rzeszutek

28.04 WTOREK; 18:00
1) + Zofia Rzeszutek
2) + Jan Róg od pracowników Leśnictwa Mościska

29.04 ŚRODA; 18:00
+ Roman Gancarczyk, Stanisław Pogoda

30.04 CZWARTEK; 18:00
1) + Zofia Rzeszutek od rodziny Adolfa Pipała z żoną Marią
2) + Adam Kusik

01.05 PIĄTEK; 18:00
+ Aleksander Wawrzonek – greg.

02.05 SOBOTA; 18:00
+ Aleksander Wawrzonek – greg.

03.05 NIEDZIELA
07:30 + Aleksander Wawrzonek – greg.
11:00 w intencji dzieci pierwszokomunijnych z prośbą
o zdrowie, bł. Boże – intencja od ich rodziców z Ostrów, Przyłęka, Szydłowca i Toporowa
17:00 o łaskę zdrowia i Boże bł. dla pewnych rodzin