2016-12-11

III Niedziela Adwentu

1. W dniu wczorajszym prace porządkowe w kościele wykonywali: Zofia Tomala, Genowefa Czachor-Rzeszutek, Zofia Chuda, Jolanta Piechota.
Bóg zapłać za włożony trud i za złożoną ofiarę.

2. Kolejne sprzątanie kościoła, połączone z przygotowaniem świątyni do Świąt odbędzie się w czwartek 22 grudnia. Do tych prac prosimy mieszkańców Zagród od rodziny Piłatów do Teofila Gancarczyk. Godzina rozpoczęcia prac do uzgodnienia z Panem Kościelnym.

3. Msze św. roratnie w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do licznego w nich uczestnictwa.

4. Zachęcamy wszystkich do składania artykułów spożywczych na rzecz biednych. Można to uczynić w każdym sklepie w Ostrowach Tuszowskich.

5. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Łucji - dziewicy i męczennicy.
Jest to zarazem dzień szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, ponieważ ten dzień jest przypomnieniem 35 rocznicy wybuchu stanu wojennego w naszym kraju.

6. W środę po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo nowenny do Madonny z Puszczy. Licznym udziałem, jak również pisanymi prośbami i podziękowaniami wyraźmy kult Matki Bożej, która wspiera nas u Swojego Syna swoimi łaskami.

7. W tym dniu w liturgii obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana od Krzyża - kapłana i Doktora Kościoła.

8. Pan Mieczysław Rzeszutek składa serdeczne podziękowania tym rodzinom, które złożyły ofiary dla niego, będące wyrazem wdzięczności za całoroczną troskę o porządek na naszym cmentarzu parafialnym.

9. Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia:
15:00 - 16:30 w Ostrowach Tuszowskich i Przyłęku,
15:00 - 16:00 w Szydłowcu,
17:00 - 18:00 w Ostrowach Tuszowskich i Przyłęku.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- we wtorek o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z grupy I-szej,
- w środę o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z grupy II-giej,
- w czwartek o godz. 15:45 – próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie młodzieży z parafialnej grupy KSM-u.

11. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne, a są nimi: opłaty za projekty potrzebne do złożonego wniosku na dofinansowanie prac przy kościele parafialnym.
Prosimy o ofiarność na ten cel.

12. Chrzest dzieci odbędzie się 26 grudnia na sumie. Zapisu dziecka do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.

13. Po każdej Mszy św. mamy możliwość zakupienia kartek świątecznych, które sprzedaje młodzież z KSM-u.

14. Pogłębiajmy swoją wiedzę religijną poprzez lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Salomea Kuna – od rodziny Flisów.
2. + Maria Lubacz – od swatów z Młodochowa.

1. + Maria Lubacz – od wnuczki Joanny z mężem.
2. + Salomea Kuna – od rodziny Mycków i Magdów.

1. + Salomea Kuna – od Krystyny i Kazimierza Śpiewak.
2. + Maria Lubacz – od Zofii i Kazimierza Więcek.

15.12 – CZWARTEK
7:00 + Salomea Kuna – od rodziny Rumanów.
17:00 + Maria Lubacz – od rodziny Bożeny i Kazimierza Babula.

16.12 – PIĄTEK
7:00 + Salomea Kuna – od Alfredy Rzeszutek z rodziną.
17:00 + Maria Lubacz – od Bronisławy i Józefa Helowiczów.

17.12 – SOBOTA
7:00 + Salomea Kuna – od rodziny Micków i Zegarów.
17:00 + Maria Lubacz – od pracowników ZUK-u w Przecławiu.

11:00 W 18 rocznicę urodzin Dawida Rzeszutek w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy w dorosłym życiu.
15:00 + Stanisław Stec w 7 rocznicę śmierci.

+ Stanisław Stypa – od teścia Władysława.

18.12 – NIEDZIELA – 9.00
+ Florian Kubik.