2016-12-04

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako "Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na wschodzie". Po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia chrześcijan w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej poprzez złożenie ofiar do puszek na ten cel.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele diecezjalne.

2. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Zapraszamy wszystkich na Roraty, a szczególnie dzieci.
Będą one odprawiane codziennie o godz. 17:00.

4. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja - biskupa. W Niwiskach w tym dniu o godz. 11:00, zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa.

5. W tym dniu do naszego kościoła, bezpośrednio po Roratach przybędzie św. Mikołaj, który pragnie obdarować prezentami wszystkie dzieci, te najmłodsze w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prosimy zatem, aby nie przegapić tej szczególnej okazji spotkania ze św. Mikołajem.

6. W środę po Roratach zapraszamy do udziału w nowennie do Madonny z Puszczy. Prosimy o pisanie na kartkach swoich próśb i podziękowań.

7. W czwartek liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msza św. tylko w Ostrowach o godz. 17:00, w czasie której zostaną poświęcone medaliki dla dzieci z klasy III z Ostrów i Przyłęka. Prosimy, aby dzieci przybyły na Mszę św. razem ze swoimi rodzicami.

8. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- w czwartek o godz. 15:45 – próba scholi,
- w czwartek o godz. 17:00 – dla dzieci z kl. III przed I Komunią,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie młodzieży z parafialnej grupy KSM-u.

9. Po Mszy św. jest możliwość nabycia u ministrantów świec "Caritas", natomiast u młodzieży można zakupić kartki świąteczne.

10. W przyszłą niedzielę przed sumą o godz. 10:45 młodzież z KSM-u zaprasza wszystkich na pantomimę, poprzez którą chce nas przygotować na radości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

11. Uprzejmie prosimy, aby rodziny, które z różnych powodów nie przekazały ofiar dla Pana Mieczysława Rzeszutka i Pana Organisty, aby uczyniły to osobiście przekazując je obu Panom, wynagradzając tym ich pracę i posługę na rzecz naszej społeczności parafialnej.

12. Dzisiaj można złożyć podpisy pod deklaracją w obronie rodziny. Prosimy o uważne wpisywanie wszystkich danych, które są podane w formularzu.

13. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.

15. W tym tygodniu, w sklepach w Ostrowach zostaną wyłożone pudełka, do których będzie można złożyć artykuły spożywcze, które zostaną później przekazane jako dar na Święta dla najbardziej potrzebujących rodzin.
Jest to akcja organizowana przez Panie z Parafialnego Zespołu "Caritas".

16. Wójt Gminy Cmolas informuje, że Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie z Mielca w dniu 9 i 12 grudnia 2016 r. przeprowadzi bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet z terenu gminy Cmolas a to:
1. Mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat
2. Cytologia dla kobiet w wieku 25-59 lat
Badania prowadzone będą w mammobusie na parkingu obok kościoła w Cmolasie.
Obowiązuje rejestracja telefoniczna tel.: 17 582 40 60.
W związku z powyższym prosi się kobiety z terenu Gminy Cmolas o wzięcie udziału w badaniach.

17. Wójt Gminy Niwiska oraz Fundacja SOS Życie zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne dnia 13 grudnia 2016 r., w miejscowości Niwiska - parking obok Urzędu Gminy.
Mammobus czynny od godz. 9:00 - 17:00. Obowiązkowa jest rejestracja.
Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Niwiska.

1. + Salomea Kuna – od swatowej z rodziną z Zębu.
2. + Maria Lubacz – od syna Wilhelma z żoną i dziećmi.

1. + Salomea Kuna – od znajomej Anieli z Zębu.
2. + Maria Lubacz – od syna Grzegorza z żoną i córką.

1. + Salomea Kuna – od Marii Durda.
2. + Maria Lubacz – od syna Jana z żoną i synem.

8.12 – CZWARTEK - Ur. Niep. Poczęcia N. M. P. – 17:00
1. + Stefan Zieliński w rocznicę śmierci, zmarłych z rodziny.
2. + Salomea Kuna – od Janiny Rzeszutek.

1. + Maria Lubacz – od syna Sławomira z żoną i dziećmi.
2. + Stanisława Magda w 2 rocznicę śmierci – od męża.

1. + Salomea Kuna – od członkiń Róży.
2. + Maria Lubacz – od swatowej Marii Bik.

7:30 + Salomea Kuna – od Mariana Rzeszutek z rodziną.
15:00 + Maria Nowak, jej rodzice: Jan i Helena w rocznicę śmierci.

+ Stanisław Stypa – od syna Zbigniewa z Dorotą.

+ Helena Mycek – od znajomych z Mielca.