2016-11-27

I Niedziela Adwentu

1. Wielką wdzięczność wyrażamy Paniom: Genowefie Czachor-Rzeszutek za przygotowanie bielizny ołtarzowej i zrobienie wieńca adwentowego, Teresie Guźda za wykonanie pięknej dekoracji na nowy okres liturgiczny, Bożenie Gaweł za troskę o uaktualnianie gabloty przy kościele, artystycznie wykonanymi dekoracjami.

2. W dniu wczorajszym prace porządkowe wykonywali: Janina Rzeszutek, Dorota Rzeszutek, Alina Trojnacka, Alicja Pogoda, Krzysztof Rzeszutek, Jadwiga Herduś.
Bóg zapłać za włożony trud i za złożoną ofiarę.
Kolejne sprzątanie kościoła odbędzie się za 2 tygodnie.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu, który przygotowuje nas nie tylko do radości Świąt Bożego Narodzenia, ale również na powtórne przyjście Pana.
Podejmijmy w sposób szczególny troskę o trzeźwość w rodzinach i całej parafii. Swoje postanowienia abstynenckie można zadeklarować wpisując się do Księgi Trzeźwościowej, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

4. Na sumie zostaną poświęcone opłatki na wigilijny stół.
Od poniedziałku Pan Organista będzie je przekazywał najpierw rodzinom w Ostrowach. Jest to szczególna okazja, aby wynagrodzić jego posługę w tutejszym kościele oraz kaplicach dojazdowych, poprzez złożenie ofiary.

5. Pod koniec tygodnia ministranci odwiedzą wszystkie rodziny w parafii. Będzie możliwość zakupu u nich świec wigilijnych "Caritas", jak również zbierać będą ofiary dla Pana Mieczysława Rzeszutka, który przez cały rok dba o porządek i czystość na naszym cmentarzu parafialnym.
Prosimy, aby każda rodzina doceniła jego trud.

6. Do następnej niedzieli będzie możliwość wsparcia obywatelskiej inicjatywy w obronie godności rodziny.
Jako ludzie wierzący starajmy się wesprzeć to dzieło, składając swój podpis na deklaracjach, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

7. Od jutra rozpoczną się Roraty - Msze św. o Najśw. Maryi Pannie. Starajmy się o jak najliczniejsze uczestnictwo w nich.
Dzieci prosimy, aby przychodziły na Roraty z adwentowymi lampionami. Na jutro każde dziecko niech przyniesie do kościoła zapisane na serduszkach swoje adwentowe postanowienia.
Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: "W domu Królowej Maryi". Liczymy na liczny udział dzieciaków w Roratach.

8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 19. grudnia. Szczegółowy porządek spowiedzi zostanie podany w późniejszym czasie.

9. W środę zapraszamy do udziału w nowennie do Madonny z Puszczy.

10. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.

11. W czwartek liturgiczne Święto św. Andrzeja Apostoła.

12. W piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w parafii, z posługą sakramentalną.
Spowiedź w Przyłęku w piątek od godz. 15:00, o godz. 16:00 - Msza św.

13. Spotkanie młodzieży z KSM-u w piątek po Mszy św.

14. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

15. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia kartek świątecznych, które sprzedaje młodzież z KSM-u.

16. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

17. Następna niedziela będzie obchodzona jako XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
Po każdej Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na wsparcie naszych braci w wierze, także naszych Rodaków, którzy żyją na tych terenach.

18. Wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby naszego Sanktuarium - Bóg zapłać.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W najnowszej "Niedzieli" zamieszczony jest artykuł o uroczystościach "hubertowskich" w naszym Sanktuarium.

20. Wójt Gminy Niwiska oraz Fundacja SOS Życie zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne dnia 13 grudnia 2016 r., w miejscowości Niwiska - parking obok Urzędu Gminy.
Mammobus czynny od godz. 9:00 - 17:00. Obowiązkowa jest rejestracja.
Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Niwiska.

1. + Wacław Ruman, jego rodzice Jan i Maria Ruman.
2. + Salomea Kuna – od kierownictwa i pracowników Pensjonatu „Pod Giewontem” w Zakopanem.
/poza parafią/

1. + Maria Lubacz – od córki Jadwigi z mężem i dziećmi.
2. + Salomea Kuna – od rodziny Nadejewskich z Nowej Dęby.
/poza parafią/

1. + Salomea Kuna – od rodziny Mazurów.
2. + Stanisława Mycek.
/poza parafią/

1. + Maria Lubacz – od rodziny Krępów i Surowców z Trześnia wraz z rodzinami.
2. + Salomea Kuna – od rodziny Guźdów z Ostrów Baranowskich.
/poza parafią/

+ Salomea Kuna – od rodziny Rzeszutków i Kościelnych z Ługnicy.

1. + Salomea Kuna – od siostry Władysławy.
2. + Maria Lubacz – od córki Leokadii z mężem i synem.

7:30 + Salomea Kuna – od Janiny i Stanisława Jachyra z rodziną.
15:00 + Józefa Ruman – od Teresy Świderskiej z rodziną.

+ Stanisław Stypa – od syna Roberta, synowej Pauliny i wnuków.

+ Czesława Zielińska w rocznicę śmierci, syn Zbigniew.

+ Maria Lubacz – od chrześniaka Janusza Zielińskiego z rodziną.