2016-11-20

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Wczoraj prace porządkowe w kościele wykonywali: Stanisława Komaniecka, Elżbieta Wyparło, Krystyna Kędzior i Halina Piechota.
Bóg zapłać za włożony trud przy sprzątaniu kościoła, wygrabienie liści, jak również za złożoną ofiarę.

2. Dzisiejszą Uroczystością kończymy Rok Jubileuszowy Miłosierdzia.
Centralne uroczystości odbędą się dziś w Rzymie, pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka.
Po każdej Mszy św. odbędzie się akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi i Panu naszej Ojczyzny, parafii i wszystkich rodzin.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na gromadzenie środków związanych z przygotowaniem projektów do rekonstrukcji dachu, elewacji, odwodnienia i odnowy organów i szafy organowej. Na ten cel potrzebna jest kwota około 30 tysięcy zł.
Wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00. Po Mszy św. modlitwy za zmarłych – wypominki. Prosimy o liczne włączenie się do wspólnej modlitwy.

5. W środę zapraszamy wszystkich do udziału w nowennie do Madonny z Puszczy.
Pisanymi na kartkach prośbami i podziękowaniami ożywiajmy kult Matki Bożej w tutejszym Sanktuarium.

6. Wspomnienia liturgiczne na ten tydzień:
- w poniedziałek Ofiarowania Najśw. Maryi Panny,
- we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej i organistów,
- w czwartek św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego towarzyszy męczenników koreańskich.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- we wtorek o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z grupy I-szej,
- w środę o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z grupy II-giej,
- w czwartek o godz. 15:45 – próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie młodzieży z parafialnej grupy KSM-u.

8. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

9. Od dzisiejszej niedzieli, jak również przez kolejne, nasza młodzież z KSM-u sprzedawać będzie kartki świąteczne z opłatkami w cenie 2 zł.

10. W przyszłą niedzielę, 27. listopada rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana.
Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby przygotowali dzieciom lampiony na roraty. Dorosłych prosimy, aby na ten czas podjęli dzieło abstynencji. Na bocznym ołtarzu, w przyszłą niedzielę zostanie wyłożona Księga Trzeźwościowa, do której będzie możliwość indywidualnego zapisu postanowień abstynenckich.

11. Jak co tydzień zwracamy się z prośbą o czytelnictwo prasy katolickiej. Można ją nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Salomea Kuna – od córki Bogusławy.
2. + Czesław Flis – od rodziny Maziarzy.

1. + Salomea Kuna – od syna Leszka.
2. + Czesław Flis – od rodziny Kuna.

1. W 80 rocznicę urodzin w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy na dalsze lata życia dla Katarzyny – od córki Marii, syna Stanisława i wnuczków Renaty, Artura i Danuty.
2. + Salomea Kuna – od córki Marii z mężem i dziećmi ze Starego Koźla.

1. W rocznicę ślubu Heleny i Juliana Rzeszutek z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Madonny z Puszczy – od syna Dariusza z żoną i dziećmi.
2. + Salomea Kuna – od córki Jolanty z mężem i dziećmi ze Zębu.

1. + Czesław Flis – od rodziny Rumanów.
2. + Salomea Kuna – od rodziny Trojnackich.

1. + Czesław Flis – od Zakładu Pogrzebowego „Arka”.
2. + Salomea Kuna – od kierownictwa i pracowników Pensjonatu „Pod Giewontem” w Zakopanem.

7:30 + Stanisława Mycek.
15:00 + Salomea Kuna – od Antoniego i Kazimiery Rzeszutek.

+ Stanisław Stypa – od żony.

27.11 – NIEDZIELA – 9.00
+ Piotr Rec w 3 rocznicę śmierci.