2016-11-13

XXXIII Niedziela Zwykła

1. W minioną sobotę prace porządkowe w kościele wykonywali: Krystyna Rzeszutek, Helena Lubacz, Kazimiera Dudek, Krystyna Rzeszutek, Elżbieta Rzeszutek i Karolina Rzeszutek.
Bóg zapłać za wykonane prace oraz za złożoną ofiarę.

2. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem: „Pokój dla Iraku”.
Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc naszym braciom i siostrom w wierze, którzy żyją w dotkniętym działaniami wojennymi Iraku.

3. Od piątku trwa nowenna, która przygotowuje nas duchowo do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Potrwa ona do soboty.
Prosimy o jak najliczniejsze włączenie się we wspólną modlitwę.

4. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:00. Po Mszy św. modlitwy za zmarłych – wypominki i wspomniana już nowenna.

5. W środę nowenna do Madonny z Puszczy oraz nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II i oddanie czci Jego relikwiom.
Przychodząc na nowennę przynośmy ze sobą pisane na kartkach podziękowania i prośby do Matki Bożej. Jest to wyraz żywego kultu Maryjnego w naszym Sanktuarium.

6. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

7. W piątek liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - Patronki naszej diecezji.

8. W piątek, 18. listopada odbędzie się ogólnopolski dzień postu i pokuty przed Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
Podejmijmy w tym dniu wyrzeczenia, które będą wyrazem włączenia się w godne przygotowanie do tak ważnego Aktu dla całego Kościoła w Polsce.

9. W sobotę, 19. listopada odbędzie się w Krakowie - Łagiewnikach uroczystość zakończenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączona z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach zostanie odprawiona o godz. 12:00 z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych.
Zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa w tych uroczystościach. Prosimy także o oglądanie relacji z Krakowa, która będzie transmitowana przez TVP.

10. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

11. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec św. Franciszek w przyszłą niedzielę, 20 listopada, zamknięciem drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za duchowe owoce tego Jubileuszowego Roku.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

13. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. – dla ministrantów i lektorów,
- w środę o godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania z grupy II-giej,
- w czwartek o godz. 15:45 – próba scholi,
- w piątek po Mszy św. – spotkanie młodzieży z KSM-u.

14. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne.
Informujemy, że przygotowujemy wniosek do projektu „Kultura”, który po pozytywnej ocenie pozwala na dofinansowanie w 85% planowanych inwestycji.
Dotyczy to: wymiany więźby dachowej kościoła, pokrycia dachu blachą miedzianą, renowacja elewacji kościoła, odwodnienie kościoła, remont instrumentu organów i szafy organowej.
Całość prac została wyceniona na ponad 2 miliony zł. Wkład własny parafii wynosi 15%, czyli 300 tysięcy zł.
W najbliższym czasie czeka nas opłata za projekty w kwocie 30 tysięcy zł.
Liczymy na to, że planowane prace spotkają się z ogólną akceptacją oraz ofiarnością na ten cel.

15. Od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u sprzedawać będzie kartki świąteczne w cenie 2 zł.

16. W przyszłą niedzielę na sumie chrzest dzieci. Zapisu dziecka do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.

17. Pogłębiajmy swoją wiedzę religijną poprzez lekturę prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Czesław Flis – od wnuczków.
2. + Emilia Róg – od swatów z Zadusznik. /poza parafią/

1. + Stanisława Rzeszutek w 12 rocznicę śmierci – od syna Gustawa z rodziną.
2. + Emilia Róg – od kuzynki Filomeny Surowiec z rodziną. /poza parafią/

1. O Boże błogosławieństwo, opiekę Madonny z Puszczy dla Tadeusza z okazji 80-tych urodzin.
2. + Emilia Róg – od kuzynki Urszuli Krępa z rodziną. /poza parafią/

1. + Antonina Pogoda w rocznicę śmierci, mąż Stanisław.
2. + Czesław Flis – od Wilhelma Rzeszutek z rodziną. /poza parafią/

1. + Emilia Róg – od kuzyna Janusza Zielińskiego z rodziną.
2. + Czesław Flis – od pracowników Urzędu Gminy i GOPS-u z Cmolasu.

1. + Czesław Flis – od rodziny Guźdów z Ostrów Baranowskich.
2. + Józef Matejek – od Niny Piechota z rodziną oraz Krystyny i Marka Zielińskich z rodziną.

7:30 + Czesław Flis – od pracowników Urzędu Gminy i GOPS-u w Cmolasie.
15:00 + Michalina Namczyk – od swatowej Genowefy z rodziną.

+ Eugeniusz Stypa, zmarłych z rodziny Wójciaków i Stypów.

20.11 – NIEDZIELA – 9.00
+ Maria Lubacz – od chrześnicy Anny Róg z rodziną.