2016-11-07

Pielgrzymka Myśliwych do Madonny - 6.11.2016 r.

PIELGRZYMKA MYŚLIWYCH DO MADONNY

W niedzielę 6 listopada 2016 roku, do Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich, pielgrzymowali myśliwi z okolic Kolbuszowej i Mielca.
O godz. 7:30 przed łaskami słynącym obrazem Pięknej Pani, odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji myśliwych i ich rodzin, za otrzymane w minionym roku łaski.
Mszy św. przewodniczył ks. Ryszard Madej – Kustosz Sanktuarium a koncelebrowali ks. Janusz Filarowski – proboszcz z Sanktuarium św. Antoniego w Padwi Narodowej i ks. Waldemar Krzeszowski – wikariusz parafii Farnej w Rzeszowie.
Ks. Janusz – kapelan myśliwych, w homilii mówił: „Myśliwy to kustosz przyrody, który nie tylko dokonuje selekcji zwierzyny, ale troszczy się o przyrodę. Na nas myśliwych spoczywa obowiązek dobrego gospodarowania – ochrony przyrody. Brońcie polskich lasów i ochraniajcie zwierzynę”.
W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz myśliwi z wielu Kół Łowieckich.
Obecne były liczne poczty sztandarowe. Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowała miejscowa schola.
W czasie Mszy św., miało miejsce uroczyste ślubowanie i przyjęcie w poczet myśliwych nowych członków Kół Łowieckich, zasłużonym wręczono odznaczenia oraz odmówiono akt zawierzenia myśliwych patronowi – św. Hubertowi.

ks. Sławomir Piętowski.

Zdjęcia z pielgrzymki myśliwych dostępne są w zakładce: GALERIA