2016-10-30

XXXI Niedziela Zwykła - Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

1. W dniu wczorajszym do prac porządkowych zaangażowały się jedynie dwie Panie: Alina Gacek i Danuta Gacek; rodziny mieszkające przed nimi zlekceważyły swój obowiązek troski o piękno naszego Sanktuarium. Prosimy, aby nie powtarzały się takie sytuacje.
Paniom: Alinie i Danucie bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła, wygrabienie liści na placu kościelnym oraz za zakupienie kwiatów. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek o godzinie 17:00 Msza św. i zakończenie nabożeństw różańcowych, w których z przykrością musimy to stwierdzić uczestniczyło niewielu parafian, a szczególnie rodzice nie dopilnowali, aby w te piękne nabożeństwa włączały się ich dzieci.
Posiadamy Sanktuarium Maryjne, ale nie potrafimy dać świadectwa okazywania czci i kultu Matki Bożej w tym wyjątkowym miejscu.

3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych.
Porządek Mszy świętych:
7:30 - Ostrowy Tuszowskie,
9:00 - Przyłęk i Szydłowiec,
11:00 - Ostrowy Tuszowskie,
14:00 - Ostrowy Tuszowskie. Po Mszy św. procesja na cmentarz parafialny i nabożeństwo za zmarłych.
Po procesji zostaną poświęcone nowe nagrobki.

4. Zarówno dzisiaj, jak i w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszek na rzecz WSD w Rzeszowie, w ramach jesiennej zbiórki.

5. Przypominamy warunki uzyskiwania odpustów za zmarłych:

* W dniach 01-08 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych, a zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.

* We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada, we wszystkich kościołach i kaplicach kanonicznie erygowanych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając kościół lub kaplicę i odmawiając Ojcze nasz, Wierzę i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

* W innych dniach za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust cząstkowy.

Uwaga!
Powyższe odpusty zupełne można uzyskać po spełnieniu zwykłych warunków: spowiedź św. stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu - nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

6. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w Ostrowach Tuszowskich:
o godz. 11:00 i procesja na cmentarz parafialny,
o godz. 17:00 z nowenną do Madonny z Puszczy oraz modlitwami za zmarłych.

7. Przypominamy, że pierwotnie praprzodków grzebano na cmentarzu wokół naszego kościoła. Pamiętajmy o nich w modlitwie oraz zapalmy symboliczny znicz przy krzyżu misyjnym.

8. Msze św. w pozostałe dni tygodnia będą celebrowane o godzinie 17:00.
Przez cały listopad po każdej Mszy św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

9. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
Zachęcamy dzieci i młodzież, aby w najbliższych dniach przystąpili do sakramentu pokuty, korzystając z wolnych dni od nauki w szkole.
Spowiedź w Przyłęku w piątek od godz. 15:00, o godz. 16:00 - Msza św.

10. W piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną zarówno w Ostrowach Tuszowskich jak i w Przyłęku, Toporowie i Szydłowcu.

11. W sobotę na godz 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych rodzin.

12. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym - zbiórka ministrantów i lektorów,
- w czwartek - próba scholi o godz. 15:45,
nie będzie spotkań dla bierzmowanych i młodzieży z KSM-u.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 zostanie odprawiona Msza św. "Hubertowska" z udziałem myśliwych i ich rodzin z okolic Kolbuszowej i Mielca.
W czasie Mszy św. zostaną wręczone odznaczenia dla wyróżnionych myśliwych oraz ślubowanie nowych członków kół łowieckich.
Po sumie w tym dniu odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

14. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

15. Prosimy o wsparcie obywatelskiej inicjatywy w obronie rodziny pod hasłem: "Mama, tata i dzieci" poprzez złożenie swojego podpisu na liście, która znajduje się pod chórem.
Prosimy o wpisywanie wszystkich swoich danych, zgodnie ze wskazaniami, które są na tych deklaracjach.

16. Zwracamy się z prośbą o większe czytelnictwo prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.

17. Wójt Gminy Cmolas informuje, że do końca 2016 r., zostaną zakończone prace przy zakładaniu światłowodów do sieci internetowej.
Prace te wykonuje firma Multimedia Polska S.A.

1. + Stanisław i Maria Rzeszutek, syn Tadeusz, ks. Stanisław i ks. Władysław.
2. + Czesław Flis – od syna Wojciecha z żoną i dziećmi.

1.11 – WTOREK – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
7:30 + Emilia Róg – od współpracowników syna Marcina z PZL Mielec – z wydziału montażu.
14:00 Za wszystkich zmarłych parafian, dobroczyńców, kapłanów i za dusze w czyśćcu cierpiące.

2.11 – ŚRODA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
11:00 + Emilia Róg – od współpracowników syna Marcina z PZL Mielec – z wydziału montażu.
17:00 + Czesław Flis – od rodziny Krupa.

1. + Emilia Róg – od sąsiada Leszka Kościelnego z rodziną.
2. + Czesław Flis – od rodziny Przepiórów. /poza parafią/

+ Emilia Róg – od koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrów Tuszowskich.

1. + Emilia Róg – od kuzynki Wiesławy Głogowskiej z rodziną z Krzemienicy.
2. + Czesław Flis – od Tadeusza Blicharz z rodziną.

1. W intencji myśliwych i ich rodzin.
2. + Emilia Róg – od Marii Róg z dziećmi.
15:00 + Edward Lubera – od sąsiadów.

1.11 – WTOREK – 9:00 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
+ Julian Skiba w rocznicę śmierci.

+ Janina Jarosz – od Zofii i Jana Jarosz.

6.11 – NIEDZIELA – 9.00
+ Józef Wołowiec.

1.11 – WTOREK – 9:00 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
+ Franciszek i Stanisława Kłoda, syn Karol.

+ Maria Lubacz – od Marii i Henryka Pietrasów z Czajkowej.