2016-10-23

XXX Niedziela Zwykła

1. W dniu wczorajszym prace porządkowe w kościele oraz na obejściu kościelnym wykonywali: Teresa Namczyk, Bożena Rzeszutek, Łucja Rzeszutek, Małgorzata Cyran, Zbigniew Czajkowski, Bernadeta Kopeć, Michalina Marciniak.
Bóg zapłać za włożony trud, poświęcony czas, zakupienie kwiatów oraz za złożoną ofiarę.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Swoimi modlitwami i składanymi ofiarami wspierajmy trud ewangelizacyjny misjonarzy i misjonarek na wszystkich kontynentach.
Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje.

3. Msze św. i nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 17:00.
Włączmy się jak najliczniej we wspólne uwielbianie Maryi poprzez modlitwę różańcową.
Liczymy na to, że w tym ostatnim tygodniu października będzie nas o wiele więcej na różańcu, niż w minionych tygodniach.

4. W związku ze zbliżającym się miesiącem listopadem, który poświęcony jest pamięci o naszych bliskich zmarłych prosimy, aby w tym tygodniu przystąpić do sakramentu spowiedzi świętej, aby móc pomagać duszom zmarłych przez zyskiwane odpusty.
Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
Uprzejmie prosimy również o to, aby w tym tygodniu uporządkować groby na naszym cmentarzu parafialnym. Wszystkie śmieci prosimy wyrzucać do miejsc, które są na ten cel przeznaczone.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w czwartek - spotkanie scholi o godz. 15:45,
- w piątek - spotkanie młodzieży z KSM-u po nabożeństwie różańcowym.

6. W piątek liturgiczne święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

7. W sobotę na godz 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin.

8. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na wtorkowy wyjazd do kina w Nowej Dębie na film "Wołyń", którego sceny nagrywane były w Trzęsówce i Skansenie w Kolbuszowej.
Cena za bilet i przejazd autokarem 20 zł., od osoby.
Wyjazd autokaru z Przyłęka koło Pani Matejkowej o godz. 16:15, z Ostrów Tusz., parking koło kościoła o godz. 16:20. Projekcja filmu o godz. 17:00.
Mamy nadzieję, że wiele osób zdecyduje dzisiaj o tym, żeby obejrzeć ten wyjątkowy film, ukazujący historię Polaków na Wołyniu, który obecnie należy do Ukrainy.

9. Wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby naszego Sanktuarium - Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą ofiary do puszek na rzecz WSD w Rzeszowie, zamiast zbierania jesiennych płodów ziemi.

11. Następna niedziela w liturgii obchodzona będzie jako Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Obchodzi się ją w kościołach konsekrowanych.

12. Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawiane według czasu zimowego!

13. Prosimy kupowanie i czytanie prasy religijnej, która znajduje się w przedsionku kościoła.

1. + Michalina Namczyk w 1 rocznicę śmierci – od Mieczysława Namczyk i syna Mariusza z żoną i dziećmi.
2. + Emilia Róg – od rodziny Marców. /poza parafią/

25.10 – WTOREK
7:00 + Weronika Babula – od Joanny i Wincentego Wilk.
17:00 + Andrzej i Julia Wolak.

1. + Weronika Babula – od Zakładu Pogrzebowego „Smyrski”.
2. + Emilia Róg – od Tadeusza Róg z rodziną.

1. + Emilia Róg – od syna Grzegorza z rodziną.
2. + Czesław Flis – od córki Agnieszki z mężem i dziećmi.

1. + Tadeusz Rzeszutek z okazji imienin – od żony Janiny.
2. + Damian Żelazo – od rodziców.

1. + Emilia Róg – od Łukasza i Barbary z rodziną.
2. + Czesław Flis – od córki Elżbiety z mężem i dziećmi.

7:30 + Emilia Róg – od współpracowników syna Marcina z PZL Mielec – z wydziału montażu.
11:00 + Tadeusz Rzeszutek z okazji imienin – od wnuczki Justyny z rodziną.
15:00 + Edward Lubera – od Moniki i Mariusza Kusik.

+ Michał Mazur w dzień imienin.

30.10 – NIEDZIELA – 9.00
Za parafian.