2016-10-16

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada 38 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. Po każdej Mszy św. jest możliwość ucałowania relikwii Św. Jana Pawła II.

2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

3. W dniu wczorajszym prace porządkowe w kościele i na jego obejściu wykonywali: Anna Rzeszutek, Marta Nowak, Wiesław Kazan, Janina Jędrzejowska, Krystyna Posłuszny i Paulina Bezak.
Bóg zapłać za poświęcony czas, włożony trud i zakupienie kwiatów do wystroju ołtarzy.

4. W sobotę na godz 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin.

5. Msze św. w tym tygodniu połączone z nabożeństwem różańcowym w Ostrowach Tuszowskich o godzinie 17:00.
Włączmy się jak najliczniej we wspólną modlitwę różańcową, poprzez którą wypełniamy prośbę Matki Bożej: "Odmawiajcie różaniec", wypraszając potrzebne łaski dla nas, naszej Ojczyzny i dla całej społeczności wierzących. Apelujemy do rodziców, aby posyłali na to nabożeństwo swoje dzieci.

6. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek - Św. Ignacego Antiocheńskiego - biskupa i męczennika,
- we wtorek - święto Św. Łukasza Ewangelisty, jest to święto patronalne służby zdrowia,
- w czwartek - Św. Jana Kantego - kapłana,
- w piątek - Bł. Jakuba Strzemię - biskupa,
- w sobotę - Św. Jana Pawła II - papieża.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. i różańcu - zbiórka ministrantów i lektorów,
- we wtorek o godz. 17:00 Msza św., różaniec i spotkanie kandydatów do bierzmowania z I grupy,
- w środę o godz. 17:00 Msza św., różaniec i spotkanie kandydatów do bierzmowania z II grupy,
- w czwartek o godz. 15:45 - próba scholi,
- w piątek po Mszy św. i różańcu - spotkanie młodzieży z grupy KSM-u.

8. W środę o godz. 18:00 w salce parafialnej pracownicy Zakładu Krawieckiego pobiorą miary do strojów komunijnych. Prosimy o przybycie na to spotkanie rodziców i dzieci, które zgłoszone zostały na to spotkanie.

9. W dniu 25. października, tj. we wtorek planowany jest wyjazd do kina w Nowej Dębie na film "Wołyń", którego sceny nagrywane były w Trzęsówce i Skansenie w Kolbuszowej. Przedstawia on ludobójstwo Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej.
Cena za bilet i przejazd autokarem 20 zł. Zapisy wraz z wpłatą do końca tygodnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Szczegółowy program wyjazdu będzie podany w przyszłą niedzielę.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. Po sumie w tym dniu odbędzie się Zebranie Rady Parafialnej.

12. Na stoliku i w przedsionku znajdują się kartki na wypominki za zmarłych.

13. Prosimy o większe czytelnictwo prasy katolickiej. Polecamy w sposób szczególny najnowszy numer "Niedzieli", w której znajduje się artykuł o naszym Sanktuarium.

14. Informacja dla właścicieli psów:
W dniu 22.10.2016 (sobota) na terenie miejscowości: Ostrowy Tuszowskie i Toporów odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Jest ono obowiązkowe i podlegają mu wszystkie psy powyżej 3 miesiąca życia. Obowiązek poddania psa szczepieniu ciąży na jego właścicielu. Koszt szczepienia wynosi 20 zł.
Szczepienie odbędzie się:
1. Toporów koło Sołtysa o godz. 8:30,
2. Koło Kościoła o godz. 9:00,
3. Koło przystanku PKS - Zagrody o godz. 10:00,
4. Koło Świetlicy o godz. 10:30,
5. Koło Baru o godz. 11:30,
6. Koło Ośrodka Zdrowia o godz. 12:00.

1. + Weronika Babula – od wnuczki Anny z rodziną.
2. + Emilia Róg – od Jerzego Zielińskiego z rodziną.
18:00 + Paulina Marzec w 7 dzień po śmierci – od córki Kazimiery z mężem.

1. + Weronika Babula – od rodziny Lubaczów z Toporowa.
2. + Emilia Róg – Mieczysława Zielińskiego z rodziną.
18:00 + Antoni Rzeszutek w 7 dzień po śmierci – od żony.

1. + Weronika Babula – od Marty i Grzegorza Smoła.
2. + Emilia Róg – od sąsiadów Kędziorów.

1. + Weronika Babula – od Krzysztofa Róg z rodziną.
2. + Emilia Róg – od Leszka.

1. + Weronika Babula – od wnuczka Łukasza z żoną.
2. + Emilia Róg – od synów Romana i Sławka.

1. + Weronika Babula – od Wiesława Róg z rodziną.
2. + Emilia Róg – od córek Teresy i Ani z rodzinami.

7:30 + Weronika Babula – od sąsiadki Marii Róg z rodziną.
15:00 + Emilia Róg – od swatowej Elżbiety Boba z synem.

+ Emilia Róg – od rodziny Krupa z Przyłęka.

23.10 – NIEDZIELA – 9.00
+ Maria Lubacz – od Jerzego Zielińskiego z rodziną.