2016-10-09

XXVIII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
Po każdej Mszy św., będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2. W dniu wczorajszym prace porządkowe w kościele wykonywali: Stanisława Czachor, Bartłomiej Czachor, Maria Pipała, Małgorzata Czachor, Janina Rzeszutek, Katarzyna Czachor. Bóg zapłać za włożony trud i zakupienie kwiatów do wystroju świątyni.

3. W sobotę na godz 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin.

4. Msze św. w ciągu tygodnia i nabożeństwo różańcowe będą celebrowane o godzinie 17.00.
Prosimy o liczny udział, szczególnie dzieci szkolne i młodzież.

5. W środę nowenna do Madonny z Puszczy.
Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii świętej oraz poświęcenie różańców dla nich.

6. W czwartek liturgiczne wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego - założyciela wielu zgromadzeń zakonnych w czasach zaborów Polski.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. biskupie Edwardzie Białogłowskim, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.

7. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Avila - dziewicy i Doktora Kościoła.
W tym dniu przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich, którzy dotknięci są dramatem utraty dziecka wspierajmy naszymi modlitwami.

8. W tym tygodniu odbędą się spotkania:
- w poniedziałek po Mszy św. i różańcu - zbiórka ministrantów i lektorów,
- w środę o godz. 17:00 Msza św., różaniec i spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii świętej,
- w piątek po Mszy św. i różańcu - spotkanie młodzieży z grupy KSM-u, tj. o godz. 18:00.
Nie będzie próby scholi i spotkania przed bierzmowaniem.

9. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych, formuła deklaracji poparcia dla europejskiej inicjatywy obywatelskiej pod hasłem: "Mama, tata i dzieci", w obronie małżeństwa i rodziny. Prosimy o składanie swoich podpisów wpisując wszystkie dane do formularza.

10. W przyszłą niedzielę na sumie chrzest dzieci. Zapisu do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.

11. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.

12. Wspólnota dla Intronizacji N.S.P.J. przy Parafii Św. Brata Alberta w Kolbuszowej wraz z ks. Proboszczem serdecznie zapraszają wiernych do wzięcia udziału w Wielkiej Nowennie Adoracyjnej przed Świętem Chrystusa Króla - adoracji całodobowej, która wypadnie w dniach 17 - 18.10.2016 r.
Całodobowe czuwanie rozpoczyna się 17.10.2016 r. Mszą św. o godz. 18-tej, a kończy się następnego dnia również Mszą św. o godz. 18-tej.

13. Jak co tydzień zwracamy się z prośbą o większe zainteresowanie prasą katolicką. Można ją nabyć w przedsionku kościoła.

1. + Weronika Babula – od córki Ireny z rodziną.
2. + Emilia Róg – od Sióstr z Róży św. Rity.

1. + Weronika Babula – od wnuczka Rafała.
2. + Emilia Róg – od swatów Heleny i Bronisława Parysów.

1. + Weronika Babula – od współpracowników syna Kazimierza z PZL Mielec.
2. + Emilia Róg – od chrześniaka Krzysztofa Róg z rodziną.

1. + Weronika Babula – od Barbary i Adama Boroń z rodziną.
2. + Emilia Róg – od rodziny Lubaczów z Toporowa.

1. + Weronika Babula – od sąsiada Łącza z rodziną.
2. + Emilia Róg – od Wiesława Róg z rodziną.

1. + Weronika Babula – od współpracowników syna Kazimierza z PZL Mielec.
2. + Emilia Róg – od chrześniaka Sławomira Lubacz z rodziną.

7:30 + Weronika Babula – od sąsiadów Dębiaków.
15:00 + Emilia Róg – od Ewy i Andrzeja Zielińskich z rodziną.

+ Jan i Anna Mazur, syn Michał, Jan i Julia Kobylarz.

+ Helena Kędzior – od Chmielowców.