2009-04-14

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 13.04.2009

1. Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom z Toporowa za wykonane prace porządkowe w kościele oraz posprzątanie terenu wokół kościoła. Dziękujemy im również za ofiarę złożoną na kościół.

2. Podziękowania składamy także Różom Różańcowym za złożenie pieniędzy na kwiaty do Bożego Grobu. Za te pieniądze zapłacono za kwiaty i za odnowienie zabytkowej figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

3. W sobotę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy Parafian z Ostrów Tuszowskich z pierwszych pięciu domów.

4. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Msze św. W dni powszednie będą odprawiane o godz. 18:00. Natomiast od przyszłej niedzieli Msza św. popołudniowa będzie odprawiana o godz. 17:00.

6. W środę nowenna do Madonny z Puszczy. Prosimy kierować swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej na kartkach lub na stronie parafii. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. Nadchodząca niedziela będzie obchodzona w liturgii jako Święto Miłosierdzia Bożego. Po sumie udamy się w uroczystej procesji na cmentarz parafialny, gdzie będziemy modlić się za zmarłych. Prosimy aby w tym tygodniu uporządkować groby.
Natomiast o godz. 15:00 zgromadźmy się jak najliczniej w kościele parafialnym – w godzinie Miłosierdzia na koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Zwracamy się z prośbą do dzieci i ich rodziców, aby przychodząc do kościoła w przyszłą niedzielę złożyli skarbonki wielkopostne do koszyków, które będą wyłożone przed ołtarzem.

9. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które włożyły wielki wkład w przygotowanie Misterium Drogi Krzyżowej oraz naszej świątyni na Uroczystości Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego: Państwu Bożenie i Ryszardowi Gaweł, Panu Stanisławowi Wilk, Pani Teresie Guźda, Rodzinie Bujaków z Szydłowca za ofiarowanie nowego paschału, Panu Gustawowi Rzeszutek, Magdalenie i Annie Sobowskim, Mateuszowi Jemioło za przygotowanie dekoracji do Ciemnicy i Bożego Grobu, młodzieży KSM i gimnazjalnej z Ostrów i Przyłęka za zaangażowanie w przygotowaniach i udział w Misterium Drogi Krzyżowej, strażakom z Ostrów , Różom Różańcowym, Pani Kazimierze Dziuba, Pani Genowefie Czachor – Rzeszutek, Pani Teresie Partyka, Panu organiście, ministrantom i lektorom.

14.04 WTOREK; 18:00
1) + Józef Strzępka, Maria żona, Stanisław syn
2) + Jan Piekarski, Weronika żona, zmarli ich rodzice, Stanisław i Jan zięciowie

15.04 ŚRODA
1) + Stanisława Kusak w 30 dz. po śm. od syna Mariana
2) + Wacław Ruman w 7 dz. po śm. od Czesława Ruman
1) + Jan Dudek, Agnieszka żona
2) + Stanisława Kusak w 30 dz. po śm. – od syna Mariana
z żoną i dziećmi

16.04 CZWARTEK; 18:00
1) + Jan Dudek, Agnieszka żona, Kazimierz syn
2) + Stanisław Piekarski, rodzice Franciszka i Wawrzyniec, Antonina i Karolina Piekarskie

17.04 PIĄTEK; 18:00
1) + Genowefa Sudoł, Henryk syn, rodzice Adam i Anna, zmarłych z rodziny Piechotów
2) + Stanisław Kazan, Jan Wołowiec, Maria żona

18.04 SOBOTA
1) + Dominik Kubik w 30 dz. po śm.
2) + Helena Zielińska w 30 dz. po śm.

18:00 + Władysław Babiarz, żona Rozalia – od córki Danuty

19.04 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO