2009-04-05

NIEDZIELA PALMOWA - 05.04.2009

1. Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali kościół serdecznie dziękujemy za wykonane prace i za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła.

2. W środę na godz. 9:00 do prac porządkowych w kościele i na terenie przykościelnym prosimy Parafian ze wszystkich numerów Toporowa. Prosimy zabrać grabie i kosze do wynoszenia śmieci.

3. Podziękowania składamy : Pani Bożenie Gaweł, Panom: Mieczysławowi Rzeszutek Gustawowi Rzeszutek oraz: Mateuszowi Cyran, Dariuszowi Piechota, Robertowi Posłuszny, Pawłowi Misiak, Mateuszowi Jemioło, Bartłomiejowi Lubacz za bezinteresowną pomoc i prace, które wykonali w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – Bóg zapłać.

4. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

5. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawiane rano o godz. 7:00.
W środę po Mszy św. nowenna do Madonny z Puszczy.

6. W środę o godz. 15:30 odbędzie się próba Misterium Męki Pańskiej. Prosimy o obowiązkową obecność wszystkich, a szczególnie uczniów klas II i III gimnazjum. Prosimy o przyniesienie ze sobą strojów.

7. Od czwartku rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.

8. Wielki Czwartek to dzień przypominający nam o ustanowieniu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Naszą modlitwą obejmijmy w tym dniu wszystkich kapłanów, którym jesteśmy wdzięczni za to , że prowadzą nas do Boga.
Msza św. w tym dniu w Przyłęku o godz. 17:00, w Ostrowach Tuszowskich o godz. 18:00.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 22:00.

9. Wielki Piątek – adoracja w kościele od godz. 8:00 do 15:00.

10. O godz. 15:00 na placu kościelnym rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej. Prosimy zabrać ze sobą kamienie, które zostaną złożone przy ostatniej stacji Drogi Krzyżowej jako symbol naszych grzechów.
Po skończonym Misterium przejdziemy do kościoła, gdzie będziemy uczestniczyć w liturgii Męki Pańskiej. Po Komunii Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 22:00.
Zwracamy się z prośbą do Strażaków, aby podjęli się jak co roku straży przy Grobie pańskim.
Przypominamy ,że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
Liturgia Wielkiego piątku w Przyłęku rozpocznie się o godz. 18:00.

11. Wielka Sobota.
Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godz. 8:00.
W tym dniu zachowujemy tradycyjnie post od pokarmów mięsnych.
W godzinach rannych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
8:30 – Ostrowy tuszowskie koło Świetlicy
9:00 – Ostrowy Tuszowskie w kościele oraz w Przyłęku
10:00 – Szydłowiec
10:30 – Toporów
Od godz. 18:00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej połączona z poświęceniem ognia, paschału i wody chrzcielnej, a także odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Liturgia tego dnia zwana jest liturgią światła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja w tym dniu potrwa do godz. 22:00.
Obrzędy Wielkiej Soboty w Przyłęku rozpoczną się o godz. 20:00, a po nich procesja rezurekcyjna.

9. W związku ze zbliżającymi się Świętami prosimy Panie z Róż Różańcowych oraz dziewczęta z klas II i III gimnazjum o przygotowanie figur i obrazów na procesję rezurekcyjną.

10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Porządek Mszy św. w tym dniu:
6:00 – procesja rezurekcyjna, a po niej Msza św. w Ostrowach Tuszowskich
9:00 – Msza św. w Przyłęku i Szydłowcu
11.:00 Suma w Ostrowach Tuszowskich

14. Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. w tym dniu:
7:30 – Msza św. w Ostrowach Tuszowskich
9:00 Msza św. w Przyłęku i Szydłowcu
11:00 Suma w Ostrowach tuszowskich, na której odbędzie się chrzest dzieci.
Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

15 Do 15 kwietnia można składać swoje podpisy pod petycją dnia wolnego w Święto Trzech Króli.

16. Serdecznie dziękujemy alumnom z Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie: Mateuszowi Sokół, Wojciechowi Niemiec i Jakubowi Nagi ,którzy w dniu dzisiejszym pięknie odśpiewali Mękę pańską – Bóg zapłać.

06.04 WIELKI PONIEDZIAŁEK; 07:00
1) + Jan Piekarski, Weronika żona, Jan i Stanisław zięciowie

07.04 WIELKI WTOREK; 07:00
1) + Jan Róg - od wujka Sudoła z rodziną