2009-03-22

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22.03.2009

1. Paniom i panom, którzy sprzątali wczoraj kościół dziękujemy za wykonane prace i za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła.

2. W sobotę do prac porządkowych w kościele zapraszamy Parafian z kolejnych pięciu numerów.

3. Msze św. w dni powszechne będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, natomiast w sobotę rano o godz. 8:00.

4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy św. nowenna do Madonny z Puszczy. Ten dzień poświęcony jest modlitwom o poszanowanie ludzkiego życia.

5. W piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie, a szczególnie tych, którzy jeszcze ani raz w Wielkim Poście w nim nie uczestniczyli.

6. W sobotę o godz. 14:00 odbędzie się próba Misterium Męki Pańskiej. Prosimy młodzież o udział w tym spotkaniu.

7. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne. Prosimy wszystkich Parafian o liczny udział w naukach ogólnych i stanowych. Te rodziny, które nie maja jeszcze programu rekolekcji mogą się z nim zapoznać na stronie internetowej parafii.

8. Od następnej niedzieli będzie możliwość składania swojego podpisu pod petycją o przywrócenie w naszym kraju dnia wolnego w Święto Trzech Króli. Obok podpisu należy także wpisać adres i PESEL.

9. Nadal aktualna jest sprzedaż działek budowlanych. W tym tygodniu parafia otrzymała zgodę na sprzedaż z Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Z obowiązku płacenia 25% parafia została zwolniona do 5% od sprzedaży.

10. KOMUNIKAT
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Przypominamy producentom rolnym, że od 16 maraca do 15 maja Br. Można składać wnioski o płatności do gruntów na rok 2009.
Wypełnione wnioski należy złożyć lub przesłać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa- stosownie do miejsca zamieszkania lub siedziby wnioskodawcy.
W przypadku jakichkolwiek trudności w prawidłowym wypełnieniu wniosku, można skorzystać z pomocy konsultacyjnej doradców rolnych Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Podkarpackiej Izby Rolników oraz pracowników Urzędu Gmin.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurach Powiatowych oraz Oddziale Regionalnym Agencji.

23.03 PONIEDZIAŁEK; 17:00
1) + Marian Trojnacki, żona Stanisława i zmarłych z rodziny

24.03 WTOREK; 17:00
1) + Józef Maziarz – z Róży Mariana Czachor